Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bodzateát ittatok terhesség...

Bodzateát ittatok terhesség alatt? Mit használtatok megfázás esetén?

Figyelt kérdés

Megfáztam, nagyon fáj az orrom (inkább száraz, pici náthával) és mielőtt utánanéztem volna, csináltam gyorsan teát abból, ami itthon volt, bodza és kamilla. Már belekortyoltam párat, mikor a neten sok külföldi oldalon azt találtam, hogy a bodza készítmények kerülendők a terhesség alatt. Magyar oldalakon erről nem volt infó. Ti ittatok ilyen teát? Mit gondoltok erről?

Illetve, milyen más praktikákat javasoltok megfázáskor és főleg náthára is, amit ilyenkor is lehet nyugodt szívvel használni? Méz és társai nem jöhetnek szóba, cukorral vigyáznom kell. Én gondoltam egy kis "fokhagyma kúrára", inhalációra, tea (csipkebogyó, zsálya, eukaliptusz). Esetleg, még ötlet? Valami nátha elleni készítmény?


2010. szept. 10. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyál simán sok teát, akár üresen is... bocs, hogy így írom, de kipisiled az ilyen kis náthát... kitisztulsz :D
2010. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Alapból nagyon sokat iszom, vízet, gyümölcsteát és gyakran járok pisilni is:)

Az egész egy kis torok kaparással, ami nem fájt, kezdődött úgy 5-6 napja. Most az orrom fáj.

2010. szept. 10. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem a legjobb a bodzatea mert megindítja a szülést ..de olyan kicsitöl nem lehet bajod csak ha folyamatosan iszod ..én is megvagyok fázva am 5 hetes terhes vagyok felhívtam a védönöt mert ugyebár a család jó barátja és ö nekem azt ajánlotta hogy igyak langyos tejet és tegyek bele 2 gerezd fokhagymát(napi 3x),tudom nem jól hangzik de én is azóta vagyok jobban azt mondta ne vegyek be gyulladás csökkentöt mert attol baja lehet a babának is ... amúgy a védönönk a nödoki felesége szoval biztos jó tanácsot adott ,mellette igyál sok citromos teát !!
2010. szept. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt a fokhagymát tejjel, bár elég undinak hangzik, kipróbálom, köszi:) Azt tudom, hogy a meleg tej mézzel is nagyon jó, csak most a mézet ki kell hagynom, sajnos...
2010. szept. 10. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de a tej és a tejtermékek fokozzák a nyáktermelődést, ezért megfázás alatt inkább kerülni szokták. Legalábbis nekem a háziorvosom mindig szól, amikor meg vagyok fázva, hogy egy kicsit álljak le a tejjel, tejtermékekkel. A kamilla tea szintén nem ideális náthára, mert szárítja a nyálkahártyát, ami ilyenkor amúgy is sérülékenyebb. A bodzát most 3 gyógynövénykönyvben is megnéztem (ebből az egyik tankönyv!), és egyik sem ír ellenjavallatot terhessé esetén. Hársfa teát is szabad inni. Ha a torkod is fáj, sósvizes gargalizálás segíthet, sósvizes inhalálás szintén jót tesz.
2010. szept. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a zsályát viszont kismamaként tilos alkalmazni, mert magas tujontartalma vetélést, koraszülést okozhat. Csipkebogyót ihatod nyugodtan.
2010. szept. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Csipkebogyó és hársfa- tea, 3-4000mg C- vitamin, hőemelkedés/ láz esetán sima kék Panadolból(tudom, tudom, gyógyszer de jobb egy szem bogyó mint a láz vagy hőemelkedés!!! és NEM káros a magzatra, a láz viszont igen!!!) egy. Én 2 nap alatt túl lettem rajta Így(orvos felügyelete alatt és a Panadolt is orvos javasolta).

Jobbulást!

36 hetes kismama

2010. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!