Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki szintén igy járt, mit...

Aki szintén igy járt, mit tapasztalt? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


36 hetes terhes vagyok, és ma pozitív lett a covid tesztem.


Tegnap nagyon rosszul érzetem magam, hőemelkedésem volt, meg fájt a torkom.

Mára ezekből nincs semmit, jól érzem magam, de egyre többet köhögök, (ilyen száraz köhögés) és picit fáj a mellkasom. Ezen kívül egyelőre semmi, a többieknek a családból semmi baja, mindenki már be van oltva 3szor.


Én még a terhességem előtt kaptam egy kínait, novemberben pedig egy Pfizert. A harmadik oltással az orvosom azt javasolta, hogy várjuk meg a szülést.


A babát szerencsére rendesen érzem mozogni, szerintem vele minden rendben.


Az orvosom, most hogy szóltam neki a pozitív tesztemről, csak vitaminokat ajánlott, ha nem súlyosbodik a helyzet, és csak ennyi marad a tünetem.


Mégis eléggé meg vagyok rémülve, remélem nem rosszabbodik a helyzet. Normális ez a mellkas fájdalom?

Járt valaki hasonlóan? Meddig tartott ez az egész?


2022. jan. 17. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetes terhesen lettem covidos. A terhességi rosszullétek is akkor kezdődtek. Brutálisan rosszul voltam, fulladtam, fájt az egész mellkasom, hátam, mellette hánytam egész nap, 2 hét alatt 11 kilót fogytam... A mellkasi fájdalom a gyógyulás után még 3 hétig megmaradt. Amikor terhes lettem akkor még nem járt mindenkinek oltás, csak a krónikus betegeknek. Beteg igazán kb 10 napig voltam, utána még az a 3 hét. Rossz volt nagyon. A fiam egészséges, már 3 hónapos.
2022. jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Én kb 10 hetes lehettem mikor elkaptam. Kinaiak vették meg a céget és járkáltak át hozzánk, utána zárták le azt a kinai várost ahonnan elterjedt (nem emlekszem hirtelen a nevére). Kb 1 hónapig kohogtem, fulladva. Ahogy elkezdtem kohogni nem birtam abbahagyni. Szaraz kohoges volt, nem hurutos, nagyon nehezen szakadt fel. Csak hoemelkedesem volt az elejen, lazam nem. A kohoges viszont durva volt, foleg ha lefekudtem akkor kohogtem, igy az ejjszakak voltak borzasztoak. Akkor még nem voltak tesztek ugye, meg magyarorszagon sem volt még elvileg a virus.... 🙂 Egyebkent nagyon ritkan vagyok beteg. Már masfel eves a fiam, es makk egeszseges. De ez a rosszabbik eset, lehet neked kutya bajod sem lesz, csak egy kis megfazasos tunet.
2022. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Most novemberben oltottak? Akkor nagyon nagy eséllyel semmi bajod nem lesz. Terhesen, sőt nem terhesen is történhet veled bármi baj, a covid ellen legalább be vagy oltva, nem paráznék ezen semmit a helyedben.
2022. jan. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen most novemberben. Nem vagyok oltás ellenes, de biztonságosabbnak éreztem várni egy kicsit, és 25 hetesen beadatni az oltást.

Remelem tényleg lesz semmi.

2022. jan. 18. 00:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak ennyi, akkor ne aggódj. Szegény tüdődnek amúgy sincs már sok helye, ehhez párosul a köhögés is, nyilván kivan. Pihenj amennyit csak lehet, igyál sok folyadékot, vitamin, esetleg inhalálj és minden rendben lesz! Bízz a szervezetedben! Jobbulást kívánok!
2022. jan. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. jan. 21. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!