Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bíztatóak a méretek vagy...

Bíztatóak a méretek vagy sajnos nem jó irányba mennek a dolgok?

Figyelt kérdés

Menses szerint 6+4 hetes vagyok. Ma az ultrahangon 5+3 volt méretei alapján. A következő adatokkal: szabályos petezsák, 8,4 mm, benne szikhólyag 3,7 mm és embrió 1,3 mm. Szívműködés még nem látható. Egy hét múlva újra ultrahang.

Ezek a méretek jók egyáltalán? Vagy még nagyobbnak kellene lennie?


2022. jan. 17. 13:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen korai terhességnél még nagyon sokat számít pér nap. Ugye az orvosok meg az uh gépek is átlagos 28 napos ciklussal és 14. napon történő peteéréssel számolnak. Ha csak pár nappal később fogant, akkor hiába vagy 6+4 a menstruáció szerint, lehet, hogy maga az embrió pl. 4-5 nappal kisebb. Nekem pl 1 héttel nagyobb volt végig a fiam, mert rövid ciklusaim vannak, és a 9. ciklusnapon van peteérésem.
2022. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugtattál 🙂 Ha tényleg akkor fogant amikor kellett neki úgymond (lh teszt) akkor is 18-adik ciklusnapon volt. Ha akkor ki is lökődött a petesejt mint “normál” esetben.
2022. jan. 17. 13:57
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem teljesen rendben vagy. Én mindaketszer hamarabb mentem, és 2 het mulva hívtak vissza, mert petezsak volt szikholyaggal. 35 napos ciklusaim voltak. Most is hiába voltam mensi szerint 7 hetes, 5 hetesnek felelt meg, és így voltam az első lányommal is. 21 hetes vagyok, teljesen méretnek megfelelő, szoval szerintem nálad is valahogy így lesz, egy héttel vagy “lemaradva” amit 100x befog hozni
2022. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó 🙂 Nagyon bízom benne, hogy így lesz. Csak itt gyakorin sokszor azt írják, hogy olyan nem lehet hogy az elején nem ugyanúgy nőnek. Persze azt, hogy a gép vagy az ultrahangos hogy számol, azt nem tudom. Megijedtem ezek alapján, hogy miért kisebb egy héttel, ha ugyanúgy kell fejlődniük.
2022. jan. 17. 16:14
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam később fogant, mint nalam 😀 nem lesz semmi baj nyugi!
2022. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, a 14-edik napnál 4 nappal később, nagyon max 5 nappal később. Ezért aggódtam a kicsit több mint 1 hét lemaradáson.

Persze tegnap óta a netet túrom folyamatosan, és annyira változóak a méretek ilyen korán is, hiába mondják, hogy egyformán fejlődnek az elején. Vitamint szedek, mozgok, kövér sem vagyok, és igyekszem egészséges dolgokat enni, már amennyire lehet. Van akinek 5+3-nál még a szikhólyagot, meg az embriót sem látták, azóta meg már a szülei körül rohangál. Az aggódásomat kell visszafognom.

2022. jan. 18. 10:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Ma a Pampers születési és terhességi kalkulátora fogantatás napja szerint írt 6 hetet. Tegnap még 5-öt. Így vissza számolva hétfőn 5+4 voltam, a szonografus 5+3-nak írt, amire megrémültem. De akkor teljesen oké 😊

A többi kalkulátor mensi szerint viszont tényleg egy héttel idősebbnek mondja a terhességet. Asszem egész megnyugodtam 🙂

Hétfőn akkor már biztosan lesz szívhangja 🙂

2022. jan. 20. 11:52
 8/16 A kérdező kommentje:
Voltam megint dokinál, 6,5 mm lett a csöpp, és jó szívhangja van 😊 7 hetes kb, de még pontosan mindig nem tudták megmondani 😁
2022. jan. 25. 08:37
 9/16 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Gratulálok, jó egészséget nektek! :)
2022. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂
2022. jan. 25. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!