Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszes kismamá...

Terhességi diabéteszes kismamák, milyen értékek között mozog a cukrotok?

Figyelt kérdés
Mindig, minden körülmények között tudjátok tartani a diétát és a javasolt étkezési alkalmakat (munka, lakodalom, nyaralás, stb)?
2010. szept. 6. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetesen nem tudom mindig tartani a diétát...De szerintem ezzel sokan vagyunk így:-)

Szerencsére nekem nem volt tul magas, a 2órás volt 7.8, tehát felső határ. Azért igyekszem odafigyelni, hogy mikor mit eszem. Például tegnap családi ebéden voltunk. A levesben nem ettem tésztát, ill inkább hust ette és csak 2 kis darab sült krumplit hozzá salátával. De persze a sütiből is ennem kellett:-)

Eddig bármikor mértem nagyon jó volt az eredmény ,de éppen ma este vacsora után 6.9 volt az 1 órás, de a 2órás már csak 4.6.

Szépen lassan ki kell tapasztalni hogy kinek mi viszi fel a cukorját és azt kerülni kell.

Te is diétán vagy? Hogy birod?

33h km

2010. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem ez a második terhességem, az első idején is volt cukrom. Akkor szinte mindig 6.0 alatt tudtam tartani, igaz, szinte éheztem. Viszont szültem egy normál súlyú (3300gramm) teljesen egészséges kisfiút. Most kb. 5.7-6.7 között van általában, de néha most elcsábulok, és egyszer-egyszer felmegy 7 fölé. Én mindig az étkezés után egy órával mérem, nyilván 1.5 órával utána (olvastam, hogy sokan úgy mérik) már 7.0 alatt lenne. Nagyon lelkiismeret furdalásom van. A hétvégén pl. lagziban voltunk, a vacsoránál nem volt gond (leves tészta nélkül, hús salátával, süti helyett volt gyümölcstál), de a menyasszonyi tortából megettem egy hajszál vékony szeletet. Ritkán bűnözök, de néha becsúszik. Lehet ebből baj?
2010. szept. 7. 14:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Holnap megyek a 32 hetes uh-ra, remélem, a méhlepény állapota és a baba mérete is rendben lesz, akkor megnyugszom majd.
2010. szept. 7. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegnapi válaszoló vagyok.

Nem hiszem hogy abból az egy szelet tortából baj lenne. Én 3 hetente járok ellenőrzésre a cukorgondozóba, de teljesen le vagyok azon döbbenve hogy nem igazán veszik komolyan...mindig annyit mondanak hogy mielőtt legközelebb megyek, akkor reggelizzek meg, de soha nem kérdezik meg hogy mennyi ideje reggeliztem és mit. Nekik az a lényeg, hogy 7 alatt legyen.

Nem rég mértem meg a cukrom, kiváncsi voltam hogy mennyi lehet. Ebédre borsó leves volt(nem birtam ki hogy ne egyek tésztát) utána pedig sajttal töltött,rántott párizsit ettem paradicsomsalátával. A másfél órás mérés eredménye 3,3 lett...most meg attól félek hogy ez egy kicsit kevés.

Hozzáteszem én ritkán szoktam a ch-t számolgatni, körülbelül tudom mibe mennyi van, ill igyekszem keveset enni többször.

Gondolom már kitapasztaltad hogy mi viszi fel a cukrod, azt ha kerülöd, nem lesz baj.Nekem például a krumpli az ellenségem:-) pedig nagyon szeretem ill szeretném...

Éhezni nem szabad, ha éhes vagy akkor egyél valamit! Nekem mindig azt mondja a védőnőm, hogy ne éhezzek, mert az nem jó a picinek.

Hány hetes vagy?

33h km

2010. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocs az előző kérdésért...most látom hogy a 32 hetes uh-ra mentek.

Biztos minden rendben lesz :-)

2010. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi, tényleg minden rendben van, kicsit megnyugodtam.
2010. szept. 8. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a lényeg, hogy 7 alatt legyen mindig a mért cukor étkezés után egy-másfél órával. Igazából másfél órával! A legtöbb dietetikus ezt mondja. ontos még az anyagcsere egyensúlyban tartása, ez azt jelenti, hogy éhgyomorra ne együnk olyat, ami dobja a cukrot, pl tej, tejtermékek, lisztes dolgok, hanem valami könnyű dolog, pl rántotta, vagy abonett paradicsommal...éegyen meg a napi 5 étkezés azonosan elosztva és egy étkezésbe simán belefér egy kis csábulat. Én mindig ebéd után ettem vmi finomat. önnyű leves, laza második szelet süti, vagy túró rudi... De a csábulat ne éhgyomorra történjen!Mert a cukoringadozás árt a babának, ezért fontos aaz egyensúly. Én diabos voltam, két babám egészségesen született, alig 3,5 kg-val mindkettő ;)gyakran elcsábultam, de okosan tettem. 8.1-volt a terheltem, nem volt még szigorú diétám sem. Egyensúlyt tartottam a glikémiás index segítségével. Eltartott egy ideig, mire kitanulmányoztam miről szól és mire tisztázódott bennem a lényeg, hogy 7 alatt egyensúlyban!
2010. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!