Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor először mentetek...

Amikor először mentetek nőgyógyászhoz és felhívtátok mit mondtatok neki?

Figyelt kérdés
Első kisbaba, első vizsgálatunk lesz, és nem tudom mit mondjak a telefonba, hogyan jelentkezzek be..
2021. nov. 9. 09:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nagyjából illik elmondani, hogy miért kérsz időpontot. Hadd készüljön már fel az az orvos, hogy terhességet vagy gombás fertőzést kell megállapítania.

Mondjuk terhességnél beizzítja az uh-t, gombánál meg előszedi a kenet levételéhez szükséges cuccait.

2021. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Ezeket ott helyben teszi meg, nem hetekkel előtte...

Semmit sem "illik" elmondani telefonon. Ha te ennyire szereted megosztani ezt másokkal, tedd, ettől még felesleges.

2021. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor én jelentkeztem telefonon (amíg nem találtam olyan helyet, ahol online kérek időpontot), én sem mondtam meg a recepciós lánykának, hogy most szemölcsöket szeretnék leszedetni, fura szagú folyásom van vagy pozitív terhességi tesztem. De én nem is kis magánrendelőkbe, hanem általában ilyen orvosi központokba jelentkeztem, ahol tényleg nem az asszisztens veszi fel a telefont, hanem recepciós. Ahova meg most járok, online időpontfoglalás van, nem kell megjegyzésbe megírnom, hogy most miért megyek, egyszerűen csak lefoglalom az időpontot és ott helyben az orvosnak elmondom, mi a helyzet. Még nem vettem észre különbséget az ellátásban annak függvényében, hogy előre tudott-e részleteket a doki vagy sem, akárhogy is, a személyes jelenlétkor úgyis el kell mondanom mindent, mert ő magától nem fog emlékezni rá, hogy 3 héttel azelőtt a telefonban mit beszéltünk.
2021. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
En is a neten foglaltam, ki választottam hogy terhesgondozas ultrahanggal és kész. Legközelebb ugyanezt választottam, mégis megkerdezte előtte a doki rapillantsunk e a babára, mert amúgy nem lett volna szükséges.
2021. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez nyilván rajtad múlik,ha valamiért hetpecsétes titok, hogy terhesség miatt akarsz menni, akkor megpróbálhatod eltitkolni, kérdés hogy jó időpontra kapsz e akkor időpontot (ne túl korán ne túl későn).

Nálunk az a menete, hogy felhívtam, elmondtam van egy pozitív tesztem, megkérdezte mikor volt az utolsó mensi és kaptam a hetedik hétre időpontot. Mivel a vizsgálattól is függ, hogy mennyi időt foglalnak le egy paciensnek, azért kb szeretik tudni, hogy 10 perc kell vagy nagy ultrahang és 40. Amúgy nálunk két asszisztens van és az egyik mindig bejön a vizsgálóba, amíg a doktor úr konkrétan vizsgál, adja neki a dolgokat és ugye sok nő jobban érzi magát, ha nem kettesben marad egy férfival. Utána kimegy és a megbeszélni valót már négyszemközt intézzük. Így aztán simán lehet hogy ugyanazzal telefonáltál, aki bent is lesz utána

2021. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó napot kívánok, szeretnék egy időpontot kérni, terhesség megállapítása miatt mennék. (Csak azért mondtam, hogy ne 2 hónap múlvára adjon időpontot.
2021. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

11 es válaszoló.

Szerinted egy orvos majd elkezd előre készülni rad? :D

Biztos még újra el is olvassa a terhesség reszt a könyvében xd

2021. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%
Az enyém nagyon nem készült:/ volt pofája megkérdezni miért mentem...
2021. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor felhívtam, mondtam, hogy pozitív lett a tesztem és ilyenkor mi a teendő. Elmondta, hogy kb. mikorra foglaljak a neten időpontot, hogy ha probléma van mit kell csinálni és a milyen vitamint szedjek.
2021. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!