Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hét. Második baba,miért...

37 hét. Második baba,miért nem alakult ki a kötődés a magzat,és köztem ? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Első gyerekem (4 éves) őt állandóan simogattam mikor a hasamba volt,meséltem neki,énekeltem.

Nagyon meghitt,és könnyű terhességem volt,nála hamar kialakult a kötődés,16 hét körül.

Most néha azt is elfelejtem hogy terhes vagyok,csak a végét várom már nagyon,de félek hogy akkor sem fog kialakulni a kötődés,hiszen már kellett volna.

Néha elfogott az a nagyon jó érzés,hogy jéé terhes vagyok,de ritka pillanat volt ez.

2 hete múlt el a hányás,émelygés,fáradság.

Másnál is volt ilyen? Már egy ideje ki akartam tenni a kérdést,de féltem. Emiatt nagyon rosszul érzem magam,úgy érzem nagyon rossz anya vagyok sokszor emiatt. Volt olyan,hogy úgy éreztem,ott sincs a baba,csak este mikor jelentkezett.

Itthon mindig van mit csinálni,főleg mostanába.

Az utóbbi 2 hétben eléggé feszült voltam,félek a szüléstől,az elsővel majdnem ottmaradtam. És nagyon sokáig tartott a felépülés.

Sokszor úgy érzem valami baja van,és azért nem tudok kötődni hozzá,vagy hogy szülés közben lesz valami,és ő nem jön haza velem..

Nem jellemző rám a negatívitás, mindig élet vidám és mosolygós ember voltam,de most ezt nem tudom hova tenni,és szégyellem is egy kicsit magam emiatt..



#szülés #terhesség #félelem #Anya baba kötődés
2021. nov. 8. 21:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem forditva volt, az első egy extrem nehéz terhesség volt, azt az igazi kötődést amire számítottam meg szülés után sem éreztem, pár hónap alatt alakult ki. Azóta nagyon erős, napról napra erősödik.

Most könnyű terhessegem van, 35. Hét, nem is tudtam, hogy ilyen is lehet, szerintem alakul a kötődés, de sokkal, sokkal kevesebb idő jut a babára gondolast a, kismamas programokra, a szulesre való felkészülésre. Minden rendben lesz! Ki fog alakulni a kötődés.

2021. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztató hozzá szokásokat, nagyon sokat segített akkor,mert nagyon rosszul éreztem magam emiatt. Köszönöm ♥️

Már 8 hónapos,és egyszerűen imádom,és megzabálnám a kis csajt 😁

Minden jót nektek :)

2022. aug. 3. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!