Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hét. Második baba,miért...

37 hét. Második baba,miért nem alakult ki a kötődés a magzat,és köztem ? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Első gyerekem (4 éves) őt állandóan simogattam mikor a hasamba volt,meséltem neki,énekeltem.

Nagyon meghitt,és könnyű terhességem volt,nála hamar kialakult a kötődés,16 hét körül.

Most néha azt is elfelejtem hogy terhes vagyok,csak a végét várom már nagyon,de félek hogy akkor sem fog kialakulni a kötődés,hiszen már kellett volna.

Néha elfogott az a nagyon jó érzés,hogy jéé terhes vagyok,de ritka pillanat volt ez.

2 hete múlt el a hányás,émelygés,fáradság.

Másnál is volt ilyen? Már egy ideje ki akartam tenni a kérdést,de féltem. Emiatt nagyon rosszul érzem magam,úgy érzem nagyon rossz anya vagyok sokszor emiatt. Volt olyan,hogy úgy éreztem,ott sincs a baba,csak este mikor jelentkezett.

Itthon mindig van mit csinálni,főleg mostanába.

Az utóbbi 2 hétben eléggé feszült voltam,félek a szüléstől,az elsővel majdnem ottmaradtam. És nagyon sokáig tartott a felépülés.

Sokszor úgy érzem valami baja van,és azért nem tudok kötődni hozzá,vagy hogy szülés közben lesz valami,és ő nem jön haza velem..

Nem jellemző rám a negatívitás, mindig élet vidám és mosolygós ember voltam,de most ezt nem tudom hova tenni,és szégyellem is egy kicsit magam emiatt..



#szülés #terhesség #félelem #Anya baba kötődés
2021. nov. 8. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem mindkét gyereknél csak pár hónappal a szülés után jött az érzés
2021. nov. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
Az első nem normàlis inkàbb
2021. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Igaz nekem még nincs második baba, de nem lehet, hogy az első gyerek körüli teendők miatt még nem volt igazán időd a magzattal érdemben "foglalkozni"? Rosszul is voltál, próbáltad túlélni a napokat, az első szülés is nehéz volt. Biztos rányomja a bélyegét a helyzetre.

Nekem se jött azonnal a kötődés, az első hetekben csak életben tartottam.

2021. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1# és emiatt rosszul érezted magad?

2# Nem kell ítélkezni.

3# Szó szerint túlélni,-nyáron reménykedtem hogy majd ősszel,hűvösebb lesz,jobban fogom magam érezni,átadni magam az érzésnek. Sok a teendő,ez tény,de lenne időm este mikor befekszem az ágyba,de néha gondolkodni sincs erőm,majdnem könnyebb volt amikor még dolgoztam.

Csak remélem nem lesz baja a picinek.

Elsővel olyan jó érzéssel készültem,most meg csak (essünk túl a mosáson, vasaláson ).

Szeretném megérteni magam.

Elsővel sokszor elképzeltem hogy milyen lesz,de most ez nem igazán jön.

Férjem is elsőt jobban totojgatta a pociban,most meg csak ha oda teszem a kezét, vagy ha elmegy mellettem akkor megsimogatja.

2021. nov. 8. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyereket nem terveztük, megtartottuk de az egész terhesség alatt nem akartam hozzá kötődni, nem tudatosítottam, hogy ő egy baba odabent, egy feladatként fogtam fel az egész terhességet amit le kellett tudni. Ennyi volt a 9 hónap, semmi rózsaszím köd, semmi émelyítő cukiskodás, semmi kötődés, semmi fantáziálás hogy milyen csodás lesz majd, semmi a baba irányában. Mióta megszületett viszont kis túlzással szerelmes vagyok ebbe a gyerekbe, imádom, ő a mindenem, rajongok érte, teljesen beszűkültem és kb neki élek (nem teljesen nyugi, nő maradtam meg ilyenek, feleség, mielőtt megkapom a majd elhagy a férjem mert ősanya lettem szöveget), szóval semmit nem jelentett az, hogy a pocakban töltött időt nem cukiskodtuk végig, nem mindenki ilyen, nem minden mentális állapot vagy terhesség ilyen és ez nem is befolyásolja a jövőbeni kapcsolatot a gyerekkel, a lányom sem érzékelt ezekből semmit, nagyon anyás, imádjuk egymást. Most a kistesóját várjuk, vele sokkal másabb, sokkal jobban tudomást veszek róla, kommunikálunk, tutujgatom a pocakot stb, ettől még nem hiszem, hogy őt majd jobban fogom szeretni vagy jobb lesz a kapcsolatom mint a naggyal, egyszerűen most ilyen az általános hangulatom és más mentális síkon mozgom mint 3 éve.
2021. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek az első terhesség a különleges, meghitt, titokzatos. A második vagy többedik már nem olyan, az ember tudja nagyjából mire számítson. Én is hasonlóan voltam. Ott volt egy totyogó, akivel amúgyis is nehéz volt, sokszor azt is elfelejtettem, hogy terhes vagyok. Hamar el is fáradtam, inkább már azt vártam, mikor születik meg. Talán azért volt másabb és voltak azért különleges pillanatai, mert ő fiú volt, az első lány. Amúgy a másodiknál annyira én sem éreztem a kötődést, mint az elsővel. Szülés után kezdtem csak igazán érezni.
2021. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2%

2

Vagyok... az nem normális amit az első terhességnél csináltál...

2021. nov. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, nem.

Az első nagyon rosszkor jött, abszolút nem tervezett volt, soha nem is akartam gyereket, nem is volt soha baba a közelemben, így nem is tudtam vele mit kezdeni (esemény utánit is vettem be, aztán a pozitív teszt után utánanéztem az abortusznak), aztán ahogy telt az idő megszerettem.

A második már tervezett volt, a nagyobb miatt nem igazán volt időm a terhességgel törődni, aztán megszületett egy idegen kisfiú, őt már próbáltam az első perctől babusgatni, hogy gyorsabban "haladjunk", de itt is idő kellett, hogy megszeressem.

2021. nov. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne érezd emiatt rosszul magad. Nekem pl. fura a dokinál ülni a nagy pocakos nők között. Mindenki valami más világban maga elé mosolyogva simogatja a pocakját, nekem meg csak az jár a fejemben, hogy "jézusom, hova kerültem". :) Ott van a nagy pocak, elbeszélgetek vele esténként, megsimogatom, ha éppen lerúgja a vesémet és a férjem is hallgatózik, vagy tapogatózik néha, ha mozgolódik, de valahogy sosem voltunk azok a túlvattacukrozott álomvilágban élők ezzel kapcsolatban. Volt kötődés, de valahogy mégsem tudatosult, hogy az ott egy baba, egy gyerek, akit a kezemben fogok tartani. És valóban, amikor megszületett, az hatalmas pofon is volt. Mintha egy idegen gyereket adtak volna a kezemben. Persze tudtam, hogy megdolgoztam érte és a miénk, de ennyi. Sírtam, megkönnyebbültem, boldog voltam, de ha egy másik gyereket adnak akkor a kezembe is így lett volna valószínű.

Az első szerelmes érzés akkor kapott el, amikor hazavittük, már csak mi voltunk kis családként és bemutattuk a cicánknak. Akkor valahogy tudatosult, hogy nah, ő a MIÉNK. Aztán egy-két hónappal később, amikor már kezdett nyitni a világ felé totál szívrablás. Ahogy rám nézett, abba nem lehet nem beleszerelmesedni. Nagyjából akkor alakult ki végérvényesen az a kötelék, amit sokan már az első pillanattól éreznek, mások meg csak tök későn.

Ettől szerintem nem leszel rossz anya. Nehéz terhességed volt, rosszul voltál, ott van a nagyobb gyerkőc, kevesebb energia, idő és figyelem is jutott arra, hogy babát vársz. Furán hangzik, de talán már nem is annyira újdonság a helyzet ugye, mint az elsőnél. Szóval ne aggódj! :)

2021. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező nincs veled baj, teljesen egészséges vagy. Télleg már szültél gyermeket ő le köti figyelmedet,meg kötödés szülés után előjőn.
2021. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!