Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38hetes terhes vagyok. Eléggé...

38hetes terhes vagyok. Eléggé megfáztam, sokat fujom az orrom és a torkom is fáj. Mit szedhetek rá? köszönöm

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
ez a kérdés megint ad egy vita témát.én is 38 hetes vagyok és ha fáj valamim akkor algoflex-el enyhítem.a náthádra citromos teát ajánlok,egy szem fájdalomcsillapítot és egy nagy alvást egy meleg takaró alatt.ha nincs semmi problémád a terhességeddel akkor nyugodtan kapj be egy szem gyógyszert.hidd el a babádnak nem ártasz vele....bár most sokan támadni fognak ezért....de előbb hiszek egy profnak aki azt mondja ilyenkor hogy egy kismamának sem szabad szenvednie a baba meg védve van!
2008. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod állni, inkább semmit ne szedj rá!! Mézes tea, meg lokálisan alkalmazható torokfertőtlenítő szopogatós tabletta, ezektől biztosan nem lesz bajotok, ja meg ha belázasodsz algopiryn!! De én konzultálnék a dokival vagy a védőnővel!!

Gyógyulj meg, kitartást

üdv 37 hetes kismami

2008. dec. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok!! Nem támadás képpen írom az elsőnek, csak gondolkodjatok el rajta: a világon nincs olyan kismama, aki belemenne, hogy gyógyszert teszteljenek rajta, ki tudja milyen károkat okozván ezzel magzatának. Ezért nem tudják egyik gyógyszerről sem egyértelműen megmondani, hogy árt vagy nem ! Lehet nekem nem árt, viszont lehet, hogy a te babód érzékeny valamely összetevőre, és már megvan a baj!! Nyilván nem kívánom, hogy szenvedj, az egyikőtöknek sem jó, de ha kibírod bogyók nélkül, biztos, hogy nem ártasz!!
2008. dec. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első vagyok:köszi hogy nem támadsz!van igazság abban amit te mondasz de én az orvosom tudtával szedem és az első gyermekemnél is szedtem aki makk egészséges.azt tanácsolom hogy a beteg kismami hívja fel az orvosát és tőle kérjen tanácsot mert abból nem lesz nézeteltérés!a betegnek mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!
2008. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is tiszta nátha vagyok, nekem a dokim azt mondta, csak akkor szedjek valamit, ha tartós lázam lenne. Így marad a szenvedés és várakozás, népi gyógymódokkal ötvözve: sok folyadék, C vitamin, hársfa virág tea.... de gondolom, ezeket már ezen helyen olvastad.

31 hetes kismama

2008. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mindenféleképpen konzultálj a dokiddal, vagy ha jó patikusod van, akkor vele. Én tengervizes orrspray-t használtam, forró leves, citromos tea, kakukkfűtea (vagy illóolaj párologtatás- ez nagyon jó a torokfájásra), úgy emlékszem, hogy egyik-másik szopogatós tablettát nem lehet terhesen, vagyis mindenképpen olvasd el a használati utasítást mielőtt megveszed.

"nekem a dokim azt mondta, csak akkor szedjek valamit, ha tartós lázam lenne" - az az első, amit a várandósoknak mondanak, hogy a terhesség alatti lázat AZONNAL csillapítani kell!

Jobbulást és könnyű szülést!

2008. dec. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönim szépen
2008. dec. 12. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!