Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mért vércukor eredményem...

A mért vércukor eredményem jó, vagy aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
Cukorterheléses vizsgálaton 8,1 lett az eredményem, ezért 160 g-os szénhidrátdiéára fogtak. Ez kb 3 hete volt, azóta tartom a diétát, de csak tegnap jutottam el addig, hogy vegyek egy vércukormérőt. A dietetikus azt mondta, hogy reggeli előtt és utána érdemes mérni, mert azt a legnehezebb kontollálni, és hogy étkezés után a 7,1 már magas. Ma reggel az étkezés előtt mért értékem 4,3 volt, majd reggeliztem (elvileg 30 g-nyi szénhidrátot) és visszafeküdtem pihenni. Reggeli után egy órával megint mértem egyet, és akkor 7,0 lett a mérés eredénye. Viszont az nyugtalanít, hogy a védőnőm mondott olyat, hogy nem jó az, ha a 2 mérés közötti eredmény között 2-nél nagyobb az eltérés. Szerintetek?
2010. szept. 1. 09:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A 11:16-os vagyok.

Amikor magas volt a cukrom, már nem emlékszem mennyi, akkor mondta a doki, hogy 6-ig jó, hiába mondtam, hogy bárhol nézem 7-ig fogadják el. Be is fektetett a kórházba . Hivatkoztam az otthoni mérőre, azt mondta semmit nem ér-akkor még a cukorbeteg anyósomén néztem, de amint kijöttem a kórházból vettem egyet magamnak is.

Ennél a terhességemnél holnap megyek a második terhelésesre, remélem rendben lesz. Tésztás ebéd után 1 órával 4,5-öt mértem, 5.5 fölött nem volt még.

2010. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ és a tanácsokat!

Most a 28. hétben vagyok. Ha a szülés utáni 6 hetet is hozzáadjuk, akkor csak kb. 4 hónapig kell tartanom a diétát... :) Ma voltam az orvosomnál, mondtam neki a reggeli mérés eredményét, azt kérdezte, h miért 1 órával később mértem, akkor normális h magas, 2-vel utána mérjem. Mondtam neki, hogy a dietetikus mondta hogy reggeli után egy, max. másfél órával később mérjek, mert különben hibás eredményt kaphatok.

Holnap kipróbálom, hogy valami mást eszem, aztán utána mérek 1 és 2 órával később is. Ha holnap is magas lesz, akkor másnap leveszem a reggelim szénhidrátadagját. Talán az segít.

Köszönöm még egyszer!

2010. szept. 1. 21:53
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vitatkozni szeretnék, de ez a 6 nagyon durva akkor is, feleslegesen szigorú. És, ha a diéta ellenére az étkezések után a kismamának 6,5 körüli a cukra, mert egyébként is ilyen, akkor fektessék be a kórházba vagy inzulinozzák? Senki sem fogja ezt megtenni, mert alaptalan lenne, mert 7 alatt tökéletes. Egy nem kismamánál, hanem bármelyik más embernél, ha étkezés után 2 órával 7,8 fölé megy, akkor vannak már gondok. A terheseknél vitték le ezt a számot 7,1-re, és hogy szigorúan 1 óra múlva kell mérni. Ez is egy elég szigorú szám. Van, ahol a 6-ot még éhgyomri határértéknek is elfogadják, persze hivatalosan 5,8.
2010. szept. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha a reggelihez szeretnél kenyeret enni és fölviszi a cukrodat, lehet kapni, bár nem vagyok híve, mert nem friss, de alacsony szénhidrát tartalmú kenyeret, kétfajta is van, azt hiszem a norbis és van egy jobb, de a nevér enem emlékszem. Ha egy üzletben nézelődsz, nézd meg a szénhidrát tartalmát a kenyérnek és megtalálod, általában sok helyen kapni, spar, cora, tesco. Bár régebben, de én olyat vettem és nem vitte föl a cukromat.
2010. szept. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ma reggel éhgyomorra 4,2-t mértem, aztán fél óra múlva reggeliztem: magvas barna kenyeret (Lidl) meg olajos halat és egy kevés paprikát. Megint visszafeküdtem aludni, de reggeli után egy órával 5,5-t mértem :)

Ja és este végignéztem itthon az összes előre csomagolt felvágottat amit csak találtam. Mindegyikben van szőlőcukor... Reggelire felvágottat ezentúl nem eszem.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2010. szept. 2. 09:50
 16/18 anonim ***** válasza:
:) ez érdekes új info. én is néha rácsodálkozom, hogy miket etetnek meg velünk. pl az agyonreklámozott aktivia, meg tárasaik nem is joghurtból, hanem tejből és kukoricakeményítőből vannak. (ezt nem nevezném joghurtnak, inkább valamiféle savanyú puding) röhej.
2010. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
de örülök, hogy jó a mai érték.
2010. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Amúgy én is addig ittam az activiat, míg meg nem néztem mik vannak benne, azóta a kefírre szavazok inkább, nem olyan finom, de egészségesebb:)
2010. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!