Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mért vércukor eredményem...

A mért vércukor eredményem jó, vagy aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
Cukorterheléses vizsgálaton 8,1 lett az eredményem, ezért 160 g-os szénhidrátdiéára fogtak. Ez kb 3 hete volt, azóta tartom a diétát, de csak tegnap jutottam el addig, hogy vegyek egy vércukormérőt. A dietetikus azt mondta, hogy reggeli előtt és utána érdemes mérni, mert azt a legnehezebb kontollálni, és hogy étkezés után a 7,1 már magas. Ma reggel az étkezés előtt mért értékem 4,3 volt, majd reggeliztem (elvileg 30 g-nyi szénhidrátot) és visszafeküdtem pihenni. Reggeli után egy órával megint mértem egyet, és akkor 7,0 lett a mérés eredénye. Viszont az nyugtalanít, hogy a védőnőm mondott olyat, hogy nem jó az, ha a 2 mérés közötti eredmény között 2-nél nagyobb az eltérés. Szerintetek?
2010. szept. 1. 09:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
picit magas. 5 körül kéne lennie, az az ideális.
2010. szept. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

2 cukros terhességen vagyok túl, nekem is mindig a reggeli volt a macerás, a többivel nem nagyon volt gond. A reggeli utáni 7,0 tökéletes, de ennél följebb picit se menjen.

Miket szoktál enni reggelire? Most mit ettél?

2010. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kicsit megnyugodtam. Egy kisebb barna zsemlét ettem egy nagyon kevés kenőmájassal (Lehet kicsit túlléptem az engedélyezett 30-at) Az a legrosszabb, hogy ilyenkor még éhes se vagyok, a cukromat meg megdobja.

2010. szept. 1. 09:34
 4/18 anonim ***** válasza:

A kenőmájasokban általában van finomított cukor, lehet, hogy az viccelt meg picit így reggel!


A barna, rozsos, teljes kiörlésű péksütemények is sokszor "csak" kevertek, tehát van benne tk liszt/rozs/tönkölybúza liszt, de gyakran a fehérliszt a dominás. Erre is érdemes figyelni.

2010. szept. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Aha, értem, akkor majd holnap reggel valami mást eszem, talán akkor majd jobb eredményt kapok.

Köszönöm a válaszodat!

2010. szept. 1. 09:58
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy diabetológus mondta, hogy az a jó, ha nem megy 7 fölé az étkezés utáni 1 órás érték. Egyszer-kétszer belefér. De, ha reggeli után egy gyakori lesz, akkor a reggeli szénhidrát mennyiséget 5 g-mal csökkenteni kell, a tízórait meg 5 g-mal növelni.
2010. szept. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

Nekem az orvos azt mondta, hogy max a 6.

Előző terhességemnél gond volt a cukrommal, a mostanival holnap készülök a második terhelésesre.

Tényleg sok a két eredmény közötti eltérés. Beszélj az orvosoddal vagy dietetikussal.

Mennyi idős babás vagy?

2010. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem a Szent Jánosba járt a belgyógyászatra dietetikushoz (orvos), ő mondta a 7,1-es értéket. Én utánanéztem a neten is, mindenhol a 7,1-es érték szerepel. Tegnap voltam diabetológusnál (orvos) a 7-es értéket mondta. Tehát az étkezés után 1 óra múlva nem mehet 7 fölé, ez a hivatalos álláspont.

Nem lehet, hogy te az étkezés utáni 2 órás értékre gondolsz, hogy 6? Bár, 2 óra múlva már nem szokták javasolni már a mérést terhességnél, mert 1 óra múlva a legmagasabb.

2010. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, mint Te. Nekem a cukorterhelésnél 7.8 lett a 2órás eredményem. Ami nem lenne vészes, ha anyukám nem lenne cukros. ezért engem is 160gr-os szénhidrátdiétát javasoltak. Azóta 3hetente kell járnom a dietetikushoz. Mindig reggeliznem kell itthon és ő megméri a cukrom amikor bemegyek hozzá. Egyszer volt 5.9 akkor megijedtem és rákérdeztem hogy az nem-e magas...Azt a választ kaptam, hogy 7-ig tökéletes az eredmény. Mérd többször, és próbálj meg változatosan reggelizni, akkor rá fogsz jönni, hogy mi az ami nem emeli a cukrod. Nekem például az abonett vált be. Ahogy az egyik válaszoló már írta, a barna ill rozskenyerek nem biztos hogy annyival egészségesek...Lehetséges, hogy csak adalékot raknak bele.

És ami még nagyon fontos: ne idegeskedj! Pozitívan kell hozzáállni! Én mindig arra gondolok, hogy nem fogok legalább 20kg felszedni:-)

Boldog Babavárást!

32h km

2010. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Már négy hónapja vagyok diétán, hetente vércukor ellenőrzés és nekem is az abonett vállt be. Reggelire nem tudom mennyire bírod, szereted ajánlom az olajos halat, zsírosabb húsokat, esetleg rántottát. Ezek nem viszik fel a cukrot és ehetsz belőlle többet is és nem leszel éhes. Májkrémet szerintem ne egyél legalábbis ne reggelire abban van cukor. Nem tudom mikor kell enned de minnél korábban eszel annál kevésbé emeli meg a vércukrod, jah és a mozgás leviszi a cukrot én azt szoktam hogy felkelek reggelizek és 1 órát pakolászok mosok, ilyesmi megmérem 1 óra múlva és utánna vekszem vissza aludni vagy pihenni. A vércukormérőt néha hasonlítsd össze pl. gyógyszertári mérővel mert az egyém teljesen elromlott mért 9.5 mire kiderült hogy 6.2 a valós érték amit kórházban vénából mértek. Szóval érdemes néha összehasonlítani. Hajrá!
2010. szept. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!