Ugye nincsen baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy multheten hétfőn voltam nőgyógyásznál 5 és fél hetes terhes vagyok. Masnap volt egy kis vérzésem (lehet ahogy megvizsgált a doki) utána semmi. Majd tegnap is volt egy kicsi vérzés. Azota semmi hála istennek ❤️ ugye a pici jolvan? Jovoheten szerdán megyek vissza a dokihoz.

Nemdolgozok miota nemjott meg a menstruációm mert februárban munka végett sajnos elveszitettuk..

Ugye nincs baja?


2021. júl. 26. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Menj el dokihoz, ezt úgy senki nem fogja tudni neked megmondani. Jelezhet bajt is. Az biztos, hogy vérzés nem normális semmilyen mennyiségben terhesség alatt.
2021. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerinted mi innen honnan tudjuk nincs-e baj?!


Nekem második babám, van tapasztalatom, mégis hacsak egy rózsaszín pöttyöt megláttam a papíron, vagy a fehérneműmön, szaladtam az ügyeletre, nem otthon malmoztam.


A 17.hétig 7x volt ilyen eset, mind a 7x futottam a dokihoz azonnal... minden alkalom téves riasztás volt, de nem vettem volna a lelkemre, ha baj lett volna én meg otthon üldögelek.

2021. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Nekem progeszteront kellett szednem a barnázás miatt.
2021. júl. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
orvoshoz menny,vagy gyogyszert kell szedned
2021. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem föltétlen jelez bajt, de tényleg érdemes ilyenkor orvoshoz menni (én nem is tudtam hova kell, a háziorvost kérdeztem meg telefonon, ő tudta). Lehet, hogy nincs semmi baj, de az is lehet, hogy valami olyan, ami ellátást igényel, vagy feküdnöd kell miatta stb. Meg sajnos azt is jelezheti, hogy baj van a babával, de akkor inkább az a jellemző, hogy görccsel együtt jelentkezik a vérzés (de nehogy nekem most pszichoszomatikusan görcsölni kezdj, csak azért mert ezt írtam!). Nálam semmit nem találtak, a baba - amennyi látszott belőle 5 hetesen - rendben volt, és a következő alkalomra már lett szívműködés is. Most vagyok 30 hetes.
2021. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5!

Nekem pl a 2.babám ugy ment el, hogy vereztem csak, azt is nagyon minimálisat. Semmi görcsóm nem volt 🤷‍♀️

Egyébként én is már 30 hetes vagyok pont azóta :)

2021. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, hát, pont azért nem akartam hangsúlyozni, hogy ez is lehetséges, hogy minél kevésbé idegeskedjen a kérdező :-) De teljesen igazad van abban, hogy ilyen is van, de remélhetőleg nem tipikus. Meg minden külső jel nélkül is elhalhat. Csak ezekre jobb nem gondolni túl sokat, mivel az idegeskedés is csak árt, tenni meg úgyse lehet semmit, ha elhalt a baba. Arra kell koncentrálni, hogy jelezhet-e ez a kérdés olyan bajt, ami még menthető. És a válasz igen, ezért kell orvoshoz menni.
2021. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!