Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematoma terhessèg alatt?

Hematoma terhessèg alatt?

Figyelt kérdés

Kèrdèsem azokhoz szólna akiknek volt hasonló a terhessèg elejèn.

Először 6hetesen vèreztem. Bementünk a sürgőssègire ahol nem tudták megmondani mitől, csak, hogy èl a terhessèg ès kaptam progeszteront.

Tegnap este viszont újra vèrzès. Újra ügyelet. Ahol már találtak egy 2.9mm× 17mmes hematomat. (Baba 8het+1nap 16.25mm)

Szigorú pihenès+ progeszteron adag megduplázása. Diagnózis: fenyegető vetèlès. Valakinek volt hasonló? Megmaradt a baba? Segítsetek kèrlek. Köszönöm előre is.


2021. júl. 19. 08:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hol van a hematóma a magzathoz képest? Érinti-e a lepény tapadási helyét.


Attól, hogy másnak megmaradt vagy esetleg elment a baba a te terhességedet nem befolyásolja.

Pihenj sokat és reméljük a legjobbakat. ❤️

2021. júl. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem maradt meg sajnos, mert pont felette volt a haematoma,nem tudott fejlődni, folyamatosan vereztem. De több pozitív végkifejletet olvastam itt. Pihenj sokat! Nekem progit nem is adtak csak rutascorbint,de nem segített. Kívánom,hogy minden rendben legyen !
2021. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsődlegesen úgy ahogy az első írja, nem mindegy a hematoma hol helyezkedik el.

Nekem szerencsém volt. Alatta (2x3cm) nem felette volt. Ha felette lett volna ürüléskor vihette volna a babát.


Pihenj, ne emelj. Lehetőleg wc-n se erőlködj.

2021. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én betartottam a pihenést, egy hét alatt felszívódott. Nekem 2x4mmes volt, de nekem a méhszáj felett volt, így nem veszélyeztette a babát annyira. Nyilván nálam is fenyegető vetélés volt a diagnózis és vigyázni kellett. A 6. héten derült ki nálunk is, 12. hétig nem élhettünk házaséletet és amennyit tudtam feküdni kellett. Plusz a napi 3 progi.

Nyugodj meg, szurkolok, hogy minden rendben legyen! 🙏

2021. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az elhelyezkedèsèről nem kaptam információt. Ez a tipikus "maga mit akar itt èjszaka" tipusu orvos fogadott.... Csak jelezte, hogy van hematomia valoszinu onnan ered a vèrzès illetve a papiron láttam csak a mèretèt is.
2021. júl. 19. 10:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt, 6 hetesen kezdtem vérezni, az ügyeleten nekem sem látták, vagy legalábbis nem mondták, hogy hematóma, csak a saját orvosom. Szerencsére a baba alatt helyezkedett el, ami a jobbik eset. Az orvosom azt mondta, hogy 10 esetből kb. 9 alkalommal felszívódik (nyilván nem tudom, mi a pontos statisztika, ezt mondta), de vigyázni kell nagyon mert okozhat vetélést. Pihenés, rutascorbin, nekem progeszteront nem adtak, és nem is az volt, hogy nem kelhetek fel az ágyból, csak ne erőltessem magam. Két héttel később mentme kontrollra, akkor már nem volt látható, felszívódott. Most a 15. hétben vagyok.
2021. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt a 6. héttől, a 12. heti uh-n már nem látták. Szedtem a progeszteront,sokat pihentem,nem erőltetem meg magam. Mostmár 10 hetes a kisfiam és egészséges. Kitartás!
2021. júl. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem maradt meg, mert a magzat föltöt volt. Folyamatos, nagyon erős vérzésem volt. DE!!! Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a terthességed nem végződik jól. A kórházban nagyon sok pozitív példát hallottam, akiknek felszívódott a hematoma és nem okozott később semmi gondot.
2021. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon sajnálom.. èn jelenleg a helyzetèről nem tudok csak a mèretèről. Ugye este erősen vèreztem èn is. Mára elmult. Csak törlèskor van rózsaszín maszatolás. De ugye ez második eset. Először 6hetesen ès most 8 hetesen is 😭
2021. júl. 19. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt első terhességnél. 10 hetesen. Nagyon vereztem be mentünk nekem kórházba is kellett maradnom, aztán tudtak meg mondani, hogy haematoma. Nekem elég nagy volt, több hét volt mire fel szivodott, vérzés után sokáig barnaztam, úgy ürült kifele. Hála Istennek elmúlt aztán. Remelem neked is el fog kérdező , pihenj sokat szedd a gyógyszert.
2021. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!