Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamaként is szabad...

Ikres kismamaként is szabad terhestornázni?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok, és egyre jobban érzem, hogy szívesen eljárnék kismama tornára.

12. heti ultrahangon semmi problémàt nem láttak, azóta nem voltam orvosnál.

Kb szeptember óta nem mozogtam sajnos semmit, februárban volt a második lombikunk, ami sikerült. Ha nincs probléma, akkor szabad tornázni vagy mindenképpen ki kell kérni orvos tanàcsát?


2021. jún. 9. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérd ki a tanácsát, hogy mire figyelj, de ha jól esik, akkor nyugodtan tornázz.
2021. jún. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a lombikos terhesség is ugyanolyan, mint a spontán fogant de én ezt a kis időt már inkább pihenéssel tölteném. Amikor én is ikreket vártam állandóan jöttem-mentem, rengeteget sétáltam, nem pihentem eleget, lépcsőztem. Utólag már nagyon bánom, mert én sajnos elvesztettem a gyerekeket koraszülés miatt. Ez miatt én már jóval óvatosabb vagyok, mert egyébként problémamentes terhességem volt végig. De persze ha az orvosod úgy látja és te is úgy érzed, akkor tornázz nyugodtan.
2021. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha minden rendben, a lepény jó helyen tapad, a méhszáj zárt, akkor óvatosan tornázz, ha szeretnél.


Én nem vagyok tornázós (ellenben pörgök állandóan 😄 ) kb a 20. hétig csak fitneszlabdán ücsörögtem, rugóztam, nyújtóztam stb. :)


20. héttől (már látványos hassal... 😊), elkezdett tök jól esni a séta, így kb 2 naponta megyek. Meg persze egesz nap teszek-veszek, és ha érzem, hogy picit is fáradt vagyok, feszül a hasam, bármi, ledőlök, pihenek, ez nagyon fontos! Hogy ne erőltesd magad!


Amíg bírsz, es jól esik, mozogj! 😊


24+3 hetes ikres kismama

2021. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!