Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Programozott császáros szülés!...

Programozott császáros szülés! Nem tudom, hogy örülnöm kéne a törődésnek, vagy ez az egyszerűbb a dokinak?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok.Eleinte nem akartam fogadott orvost,de aztán rá kellet döbbennem,hogy az SZTK-ban nagy ívben tojnak a fejemre.Barátnőm által lett egy dokim,már 4-szer voltam nála,korrekt ember.A múlt héten közölte velem,hogy ő úgy gondolja,jobb,ha császáros szülés lesz,mert látott ő már tragédiákat...De még egy ultrahangot sem csinált,miből gondolja,hogy baj lehet a szülésnél?
2010. aug. 24. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a császár gyorsabban megvan neki. sztem nyugodtan kérdezz rá, mire alapozza a császárt.
2010. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez neki kényelmesebb. Nem kell éjjel bejönnie Hozzád, kevesebb a komplikáció. Az, hogy Te mennyi idő alatt épülsz fel belőle, a babának jobb lenne a természetes út, nem érdekli.

Fúj, de utálom az ilyen orvosokat!

2010. aug. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

El se hisze... Milyen szülész az ilyen?

Én azonnal orvost váltanék. Császármetszést akkor ajánlgassanak, ha van alapos indok rá :S

2010. aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon nem jó választottál, ez egy szemét orvos!!!
2010. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egy jó kérdés, hogy mire alapozza a császárt. Mert ha van orvosi indoka, arról neked is tudnod kéne. De eléggé "neki egyszerűbb így" szaga van a dolognak. Persze, tragédiák mindig vannak, nem olvastam statisztikát, hogy a császár vagy a hüvelyi szülésnél van-e több, de nem hiszem, hogy statisztikára alapozva kell meghozni egy ilyen döntést. Illetve nem hiszem, hogy ennek dönthetőnek kell lennie. Persze, hallottunk olyat, hogy egy kismama kéri a császárt, mert annyira fél a hüvelyi szüléstől, de, hogy egy orvos mondja indok nélkül, nekem erősen megkérdőjelezi az orvost korrektségét.
2010. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,én is azt gondolom,hogy ez a kényelmesebb megoldás számára,de nekem egyáltalán nem mindegy,hogy mennyi idő a lábadozás utána,tudom a gátseb is fájdalmas,de talán gyorsabban gyógyul.Meg aztán nem vonhatom ki magam sokáig a forgalomból,mert maximálisan helyt kell állnom a pici mellett,azonkívül a családomban is(beteg nagyi),szülők nem élnek már...
2010. aug. 24. 12:48
 7/12 A kérdező kommentje:
Semmilyen értelmes indokot nem mondott.Az igazsághoz azért hozzá tartozik,hogy 41 éves vagyok.Azt mondta első baba,lehet,hogy több nem is lesz,ne kockáztassunk.De könyörgöm...Egészséges vagyok,meg szeretném tapasztalni a szülés élményét...
2010. aug. 24. 12:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Beszélj egy másik dokival.Igazából nem értem hogy 41 évesen miért ne lehetne szülni.Tragédiákat meg mindenhol,mindenmilyen szülésnél lehet látni,bár ritkán.Lehet hogy azért mondta mert mivel már 41 éves vagy,és ha valami történik,akkor mire ujra teherbe esel,meg kihordod,meg minden,sok idő eltelne addig,és ez miatt nem akar kockáztatni...de alapos indokot én nem látok akkor sem a császárra.Szerintem beszélj másik orvossal is,aztán mérlegelj,mi a jó neked.
2010. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogyha esetleg már szültél és az császár volt akkor pár kórházban alapból csak császárral szülhetsz másodszor is, mint pl a péterfyben, mert ott plasztikai varratot csinálnak ami sokkal vékonyabb és félő, hogy szétreped a seb. De hogyha első szülésed akkor menekülj és keress más dokit. Kemény lehet egy szülés, de mégsem 3 hétig szenvedsz tőle mint a császártól.
2010. aug. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak az életkorod szerintem sem elegendő indoknak. A sógornőm is 41 évesen szülte az első gyerekét és addig szó sem volt császárról, amíg el nem kezdődött a szülés, és látták, hogy zavaros a magzatvíz.

Amúgy gyorsan felépült és teje is volt hamar.

2010. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!