Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegyszerekkel való munka...

Vegyszerekkel való munka mellett bejárnál dolgozni?

Figyelt kérdés
Laborban dolgozom, egy-két veszélyesebb anyag is van, de többnyire a szerves oldószer a legdurvább. Van megfelelő védőfelszerelés és használom is őket. Ti így mernétek bejárni egész terhesség alatt dolgozni? Veszélyeztetett terhes lennék, de szeretnék dolgozni. A kollégám szerint nem lenne bajom. Teljesen tanácstalan vagyok, ti mit tennétek?
2021. márc. 16. 20:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát! Analitikai laborban dolgozom gyógyszer és kozmetikumokkal végzünk kimutatásokat, teszteket. Néha van egy-egy veszélyesebb anyag, ami rákkeltő nagy koncentrációban, de többnyire barátságos anyagokat dolgozunk. Arra gondoltam, hogy akkor nem jövök be, amikor az az egy-egy veszélyes vizsgálat történik, de én a többi napon szívem szerint bejönnék. Üzemorvos van, de sajnos akkor sem törődik velünk, ha problémánk van, csak kiállítja az alkalmasságit évente és kidob. :( Majd ha 3 hónapos leszek, akkor szeretném mondani a főnökömnek és kikérem a véleményét. Ő ért hozzá, csak kirúg, ha megtudja, hogy próbálkozunk.
2021. márc. 18. 17:36
 12/12 A kérdező kommentje:
A veszélyes méréseket át tudnám adni a kollégáimnak, biztosan nem lenne belőle probléma. Külön mintaelőkészítő labor van, nem lennék egész nap egy légtérben a vegyszerekkel, de amúgy ott is elzárva vannak a vegyszerek, fülke alatt dolgozunk, az egész labor területén erős elszívás van, nagy tisztaság. Tudom, kicsit próbálom meggyőzni magam, de olyan jó lenne legalább a terhességgel összeegyeztetni a munkát. Utána úgy sem fogok dolgozni egy darabig, mert 3 gyereket szeretnénk kis korkülönbséggel.
2021. márc. 18. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!