Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt házas élet?

Terhesség alatt házas élet?

Figyelt kérdés

Azért írok nektek mert tapasztalatlan vagyok,az első kicsikénk most van a pocakomban. Jelenleg 8h+1napos vagyok.


Jelenleg nem fáj a hasam, de múlthéten enyhe rózsaszín folyással elmentem az orvoshoz ahol kaptam progeszteron pótlásra gyógyszert. Elmúlott teljesen. A kérdésem kicsit kényes téma, de az volna meddig kell ilyenkor szünetelteni a házas életet illetve mikor lehet finoman engedni apunak a dolgokat? Szükség helyzetben persze nem csináljuk,első a baba, azóta nem vagyunk együtt. Ilyenkor 12 hetet kell kivárni?


Köszönöm a válaszokat


2021. febr. 8. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Amíg nem lát legközelebb orvos, és tőle kérdezd meg. Rózsaszín folyással, még ha el is múlt, én nem rizikóznék.
2021. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 2 hét múlva megyek újra. :)
2021. febr. 8. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Nekem többször volt az első trimeszter idején rózsaszín hüvelyváladékom, ami egy törlésnél tovább nem tartott. Több orvostól véleményt kértem, mindenki azt mondta, hogy ez természetes, nem kell ráparázni, akkor szükséges meglátogatni az orvost, ha konkrétan pecsételő vérzés van, azaz konkrét vércseppek jönnek ki a hüvelyből, akár napokig. Nemhogy a házasélettől való tartózkodást nem javasolták, de fel se írtak semmit, magától elmúlt minden alkalommal. Mi ettől függetlenül nem szexeltünk az első trimeszterben. Ha erre gondolsz a 12 héttel, azt nem a tünettől kell számolni, hanem az utolsó menstruációd első napjától. Egyébként a pszichológia nem javasolja, hogy apunak hívd a párodat, legfeljebb a gyereked előtt.
2021. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%

Mást kell kitalalnod miért nem szexelsz, ugyanis vegig lehetne.


Mi nem a szimpla, gyengéd szex hivei vagyunk, végig minden nap csináltuk.


"apunak engedni". Ő a férjed nem az apád. Te iskezdemenyezhetsz ám, nem kiváltság veled lefekudni, hogy "megengeded".

2021. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen problémamentes eddig a terhességem, a férjem mégis ódzkodik a dologtól, kiváltképp mióta sokat mozog a baba :( Azt mondja nem tud elvonatkoztatni a ténytől, hogy ott a kislányunk a hasamban. Tegnap már konkrétan rámásztam, már elnézést a részletekért :D Szóval 3 hét kihagyás után meguntam és a rámenősnél is rámenősebb lettem :D 22hkm
2021. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!