Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma töltöttem be a 28. hetet....

Ma töltöttem be a 28. hetet. A gerincem annyira fáj minden nap, hogy nem tudok feküdni, fáj a medencecsontom, de annyira, hogy csak lassan tudok felállni és testhelyzetet változtatni. Mára már a derekam is fáj. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
10-12 kg-t híztam, és a babám is csak 75 dkg volt a 25. heti ultrahang szerint. Az orvosok semmit sem csinálnak. Normális ez? Hogy lehet ezt még elviselni 3 hónapig? Mi lesz később? Lehet, hogy ez koraszülésre utal?
2007. dec. 19. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sejtem mit érzel, mert nekem van 4 törött csigolyám és izületi gyulladásom az egész testemben. Pont tegnap állt be nekem is a derekam, alig éltem...

Javasolni annyit tuodok, hogy mozogj, erősítsd a hátad, hasad, hogy ne a gerincedre nehezedjen a súly. Kérd ki spec doki tanácsát, menj terhestornára.

Kitartás és ne hanyagold el magad, annál rosszabb lesz. Lehet, az első mozgások erősítik a fájdalmat, de utána jobb lesz, hidd el:-)

Addig pedig nagyon óvatosan mozogj, mindig lassan, figylj oda, kapaszkodj mindenhol, ne tégy hirtelen mozdulatot.

Menj sétállni, ha feküdni nem tudsz, lassan , óvatosan sétálgass.

2007. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Koraszülés? Honnan vetted? Ne izgulj, teljesen normális amit érzel. Én is így voltam, alig bírtam megfordulni az ágyban.

Próbálj odafigyelni, hogy egyenesen tartsd magad, és ha teheted tornázz! A kilókkal meg vigyázz, mert az uccsó hónapban fog felszaladni még a java.

Én kb. 20 kg-ót híztam, 4 hónapja szültem és még csak most kezdenek feljönni a terhesség előtti farik, de még meg sem közelítem azt a külsőt. Na, de ez legyen a legkevesebb.

Beszélj a babócához sokat, megnyugtatja.


Kellemes babavárást kívánok!

2007. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Èn ugyan így voltam eben az idöben.Most sem jobb,hidd el.Én voltam u´gy,hogy ülni sem bírtam 5 percnél tovább.Feküdni a bal oldalamon már egy hónapja nem tudok.

Nem lessz ezektöl a gondokt´l koraszülés.f

igyelj a tarta´sodra,ne görnyedj.Eljön még az is,ogy séta közben megállsz,mert nem bírsz majd tovább lépni.Minden féleképpen napi fél óra séta.

kellemes babavára´st.

35hetes kismama.

2007. dec. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!