Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülnél gyereket csak a hitel...

Szülnél gyereket csak a hitel miatt? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Unokatestvéremmel a minap összevesztünk. Mindketten nők vagyunk, ő 22, én 24 éves. Arról beszélgettünk, hogy nehéz a megélhetés, nehéz saját lakást szerezni stb. Ekkor mondta, hogy ő idén össze fog házasodni a pasijával (1 éve vannak együtt) és minél előbb szeretnének 3 gyereket, mert máskülönben sosem lesz saját háza és hogy ez az egyetlen jó döntés, ő nem fog évekig gürizni, a babaváró (vagy csok? Nem is tudom mi a neve) hitelből mindent meg tudnak szerezni. Szerintem ez hatalmas baromság. Se neki, se a barátjának nincs semmilyen képesítése (se egyetem, se szakma), alkalmi munkáik vannak néha és ennyi. Szerinte ez nagyon jó lehetőség és hálás ezért a kormánynak. Szerintem meg elba....a az életét ezzel. Meg sem próbál valamicske karriert építeni, kis félretett pénzt esetleg vagy tovább tanulni, miért kell egyből hitelhez folyamodni? Ráadásul friss kapcsolatban. Ő nagyon megsértődött emiatt, haza is ment egyből, nem tárgyalunk azóta. Kinek van igaza?
2021. jan. 30. 22:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy 22 évesen mégis hol tart a tanulmányaiban, a karrierépítésben, munkatapasztalatban?

Aztán: aki a kiutat a hitelben látja, akkor az nagyon nincs tisztában a hitel fogalmával (összevetve a fentebb leírtakkal képzelem milyen pénzügyi kultúrája lehet az ilyennek), mindamellett, hogy a CSOK, babaváró és tsai eleve nem a nincstelenek segélye egy jobb életért, azok tudják felvenni, akik maguk is elő tudnának teremteni ennyi pénzt mondjuk 10-15 éven belül, de nyilván egy nagyobb ingatlannak, kertes háznak akkor van értelme, ha a gyerekek kisebbek, mégis mit csinálna az ember 60 évesen egy családi házban, mikor a legkisebb gyerek is már másik városban tanul?

Arról nem is beszélve, hogy még egy max értékű CSOK plusz babaváró is mire elegendő? Hát olyan ingatlanra, ahol csak egy kicsit is kényelmesen lehet élni 3 gyerekkel biztosan nem. De még talán a felére sem jó. Mi ‘19 év elején adtunk el egy közepesen lelakott 55nmes panelt 19,5 millió forintért. Most egy 80 nmes téglalakásban lakunk, aminek csak a felújítása került 15 millió forintba, maximum 2 gyereknek van hely és amúgy sem hiszem, hogy egy lift nélküli 3. emeleti lakás bárkinek megfelelne 3 gyerekkel.

Elég szomorú, hogy 22 évesen valakinek annyi perspektívája sincs, hogy csak a hitelben látja a megoldást, ahelyett hogy tanulna, dolgozna,’önrészt teremtene elő és valamicskét magára szedne általános pénzügyi ismeretekből. Amúgy valszeg nem is fog kapni egy fillért sem, szerencsére a 3 csemeténél többet kell felmutatni, mint írtam, ez nem a nincsteleneknek nyújtott nagylelkű adomány.

2021. jan. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan könnyű csokhoz, és babavarohoz jutni. Azt nem a szegény embernek találtak ki.
2021. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nincs bajom azzal ha valaki el ezekkel a lehetoseggekkel, de nem szülnek soha csak ezért. És valóban akinek nincs pénze, munkahelye nem tud semmit igénybe venni. Annyit mondanék neki hogy egy ilyen bizonytalan kapcsolatban lehet meg nem ez a legjobb döntés.
2021. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, szerintem dőlj hátra és bonts egy popcornt. Babavárót minimum 3 év munkaviszonyra adnak, a csok pedig előfinanszírozós.
2021. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Elég gusztustalannak tartom ha valaki ezért szül és buta is mert a hitelből nem tudja később eltartani a 3 gyereket🤣🤣A családi pótlék és egyéb esetleges juttatások pedig épp hogy 1 heti hideg élelemre lesz elég vagy s-budge kajára🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Az unokatesód szülés előtt tájékozódjon inkább, mert ha alkalmi munkákból élnek, nem fognak átmenni a hitelbírálaton. Aztán ott áll majd terhesen felkopott állal.

A kérdésre válaszolva én most várok babát a férjemmel és semmilyen hitelt nem fogunk felvenni, mert nem azért csináltuk. A családi adókedvezménynek több értelme van mint a hitelnek. Anyám cikiz is minket emiatt, hogy miért nem vesszük fel, mert kamatmentes meg sej de jó lesz nekünk az ingyen pénz, de úgy érezzük inkább maradunk még pár évet lakásban amíg összejön egy házravaló, mint hogy hitelbe verjük magunkat.

2021. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26-os ez a hozzáállás ami egyre kevesebb sajnos.Jól csináljátok👍👍

Nem kell bedőlni mindennek

2021. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
A hitel nem ördögtől való dolog, csak okosan kell felhasználni, pontosan ismerned kell a költési szokásaid, menyniből éltek meg, és ennek csak egy bizonyos százaléka lehet a hitel törlesztőrészlete. Ha jól csinálja valaki,a hitel előrébb viszi, nem pedig hátráltatja.
2021. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták is, semmit nem fognak így kapni.

Mi egy gyereket szeretnénk, rá fel fogjuk venni. Én magamtól nem tenném, mert béna vagyok pénzügyekben, de a férjem pénzügyi területen dolgozik, és semmi ilyen lehetőséget nem hagy ki, nem költi el a pénzt, hanem befekteti, és kamatozik.

Szerintem amúgy elég kevés ember szül csak a hitelért. Sokkal többe kerül egy gyereket felnevelni.

2021. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kár volt ezen összeveszni. Hamarabb fog rádöbbenni, hogy munkahely nélkül semmit nem fognak kapni, mint megszületne a 3 gyerek. Majd akkor újra gondolja. Elég kis butus barátnőd van.
2021. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!