Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy túlműködés (nem...

Pajzsmirigy túlműködés (nem szervi, hanem gyógyszerrel túlstimulàlt) veszélyes a babára? 10hkm

Figyelt kérdés

2020. dec. 18. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Pm túlműködésem van autoimmun. Propycilt szedek és 10 hetes vagyok én is. Ha gyógyszerrel kezelnek, akkor ugyan olyan a terhességed, mint egy egészséges nőé! :)

Ha nem akkor sajnos lehetnek problémák. (fejlődési rendellenesség, autizmus, viselkedésproblémát, koraszülés.)

2020. dec. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Épp az a problémám, hogy nekem autoimmun alulműködes van, de túl sok gyógyszert kaptam. Így most a magas TSH értékem nagyon alacsony lett. A túl sok pajzsmirigy hormon árthatott?

Mindenhol az alulműködesről írnak. Pl. az autizmusnàl is, de mi a helyzet a túlműködéssel?

2020. dec. 18. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Fontosabb a normál t3 t4 érték. Gyógyszer mellett nekem is 0,001 a TSH, de nem számít.
2020. dec. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a t4 rendbe jött teljesen a gyógyszertől, t3 és a ths szar még kicsit. 16 héttől már nincs szüksége a pm-re, mert megoldja magának a magzat a termelést. :) Biztos minden rendbe lesz. Menj dokihoz, kezelnek gyógyszerrel majd és nem lesz semmi baj. :)
2020. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem a túl sok Letroxtól


TSH: 0,008

FT4: 22,6

FT3: 9,4


Terhesség előtt: TSH: 5,6


A HCG vérvétellel egyidejűleg a TSH 0,008 volt, azt mondta az orvos felezzem a gyógyszeradag és rendben lesz.

Feleztem és most a 10. héten ugyanilyen. Most újra 4 hét múlva kellene menni vérvételre, de tanácstalan vagyok, hogy szedjem-e tovább. Tényleg remélem nem lesz gond. Azt mondta az orvos, hogy az alulmukodes lenne a probléma, de ez már nevetségesen túlműködés...

2020. dec. 19. 07:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mértékegység és referenciatartomány is szükséges egy lelet elemzéséhez. Amúgy várandósság alatt a TSH a HCG-nek köszönhetően is csökken, ilyenkor csak a szabad hormonokat (ft3, ft4) szokás figyelembe venni. Belgyógyászatból így tanítják. Jó egészséget kívánok nektek!
2020. dec. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!