Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nyaralaskor mit...

Terhesen nyaralaskor mit szabad es mit nem? Mire kell vigyazni?

Figyelt kérdés
21 hetes km
2010. aug. 11. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

ne égj le

ne egyél félig sült v. nyers húst

nyers tojást tartalmazó ételt italt

ne egyél helyiek által készitett ételt

ne igyál az utcán árult italt amiben jégkocka van -bizonytalan a viz tisztasága-

álljatok meg pihenni ha kocsival mentek

repülőn végezz lábkörzést a mélyvénás trombózis elkerülése végett



szerintem ennyi....

2010. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amire nagyon figyelj ne hogy fertözést össze szedj.

Pl ha lehet vigyél fertötlenítöt és a hotal apartmanszoba wc-t magad fertötlenítsd le. Ne menj medencébe és édes vízbe sem nagyon ajánlatos. (tenger kevésbe fertözö a só miatt)

Figyelj hogy mit eszel. ha valami nem tetszik akkor inkább hagyd ott.


Aztán a nap rengeteget igyál és vigyázz a nappal. Gondold végig hogy egy régi túrázáskor simán egésznapot mentél, most ennek a fele is megeröltetö lehet.


Legyen nálad elég magnézium.

2010. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A többiek elég jól leírták, de én még hozzátennék 1-2 dolgot:

-ne napozz (ha strandon vagy, árnyékos helyen legyél, nagyon veszélyes ilyenkor a direkt napozás, még a magzatvizet is felmelegítheti)

-én idén kihagytam a fürdőzést, se strandon, se élő vízben nem voltam a fertőzésveszély miatt.De tudom, hogy erről megoszlanak a vélemények, ezért Te döntsd el, hogy be mered -e vállalni.A legtisztább megoldás a tengervíz.

-utcai árusoktól se ételt, se italt ne vegyél

-ha külföldön vagy, helyi csapvizet se igyál

-inkább itthon vásároljatok be tartós kajákból, italokból.Külföldön mások a szokások, ízlések, nem biztos, hogy bírja a gyomrod a helyi kajákat.Inkább ne kísérletezz!(Van ismerősöm, aki a tintahaltól egy teljes napig hányt, magyar ember gyomra szerintem nincs ilyenekhez hozzászokva)

-előtte beszélj az orvosoddal

-vigyél magaddal olyan gyógyszereket, vitaminokat, amiket szedhetsz, ha bármi van.

2010. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!