Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baj abból, ha 16 hetesen...

Lehet baj abból, ha 16 hetesen egy picit nehezet emeltem, vagy csak az első trimeszterben kell ezzel különösen vigyázni?

Figyelt kérdés
Nem óriási súlyra gondolok: egy teli szemetesvödröt emeltem meg, volt ugyan súlya, de már nem bírtam vele megvárni a páromat. Térdet hajlítva emeltem, de egy picit így is meghúzódott. Most meg szidom itt magam... :)
2010. aug. 10. 09:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én ma a nyakamba cipeltem haza a 12,5 kg-os lányomat a zöldségestöl kb fél km-en keresztül, mert nem bírt gyalogolni. :)) 16 hetes vagyok és semmi bajunk, gondolom a picinek sem mert épp most érzem ahogy ficánkol a hasmaban! ::))
2010. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én akkor is azt vallom, hogy jobb félni, mint megijedni.

Nem ajánlott a terhes nőknek 3 kg-nál többet emelni. Pont. Mindig vannak olyanok, akik ellátnak jó tanácsokkal, nyugodtan emelj, én is emeltem/emelek és semmi bajom. Aztán, ha történik valami, mert más a szervezeted, akkor persze ez a te hibád lesz.

2010. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, Te tuti az első babádat várod!


Tudod aki már a többedikkel terhes, nehezen teheti meg, hogy néha ne emelje meg a gyereket, aki álltalában több mint 3 kg! Ha meg már neked is van gyereked ezt tudnod kéne, vagy nem emelgeted, mert elárulhatnád hogy csinálod!

Mert már nekem is nehezen esik felemelni, de ha sír, hogy ana öjébe, hát mi a frászkarikát tegyek!

2010. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Köszi annak, aki lepontozott! majd, ha lesz 2., 3. babád, azt se fogod felemelni, mert terheseknek nem szabad 3 kilónál többet emelni? Na, ne már! Egy teli bevásárlószatyor több, mint 3 kiló! Vagy csak akkor mész a boltba, ha a párod otthon van és elvisz, hazaviszi! Ennyire ne dramatizáljuk már túl a kismamaságot! Ajánlom figyelmedbe a következő cikket, csak okulásként! [link]
2010. aug. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én nem pontoztam le senkit, nem szokásom.

Ha a szakemberek, szakirodalom nem ajánlja az emelést, akkor nem emelek, ha tehetem. Igen, akinek van már gyereke, nehéz megoldani. A bevásárlást is nehéz, ha nincs valakinek autója, mert autóval könnyebb, egy-egy szatyorba kevesebbet kell pakolni és egyesével-kettesével behordani.

Nem az volt a kérdés, hogy emeltek-e a terhesség alatt vagy sem, hanem az, hogy kell-e vigyázni az első trimeszterben ezzel, és igen, különösen az első trimeszterben kell vigyázni. Ez van. Elhiszem, hogy sokan emelgetnek és nincs baj, de ez változó. Én nem ajánlanám.

És senkit nem pontoztam le, csak válaszoltam.

2010. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Senki nem tanácsolta a kérdezőnek, hogy emelgessen!Itt mindössze egy szemeteszsákról volt szó, ami tényleg nem egy nagy kaland.Attól, hogy kiviszi a kukába, nem lesz semmi baja! Nem kell ennyire túl misztifikálni a terhességet!
2010. aug. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én mindenesetre próbálom kerülni a hajolgatásokat, emeléseket, mivel ahogy írtam is, elég problémásan indult a terhességem. Csak ezért misztifikálom túl. Ráadásul első baba, most még megtehetem, a másodiknál már más lesz a helyzet. Akkor már nem tudom elkerülni,ráadásul reményeim szerint tapasztaltabb leszek, és nem csinálok majd minden furcsa, és számomra szokatlan érzésből, kisebb fájdalomból problémát. Köszönöm mégegyszer, szép napot mindenkinek!
2010. aug. 11. 08:48
 18/20 anonim ***** válasza:

07:09

A szemetes is lehet nehéz. Bár nekünk külön kis konyhaszekrényben van, maga a szemét tároló elég nagy és ha sok a szemét benne, én nem merem kivinni, tényleg nem könnyű. Mindenki maga dönti el, mit vállal be.

Én azért írtam, amit írtam, mert én vigyázok és ahogy láttam a kérdező is, ezért javasoltam. Abból nem lehet gond, ha valaki jobban vigyáz, mint talán kellene, bár szerintem az óvatósság sosem árt.

2010. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
7:09-es vagyok.És kedves kérdező, nem rád értettem, hogy túl misztifikálod a terhességet, és nem is negatív értelemben írtam.Vannak ilyen kismamák.Nekem is első baba, és én is aggódom.Nekem is furcsa minden.De nem fogok búra alatt élni 9 hónapig, és éjjel-nappal azon agyalni, hogy miből lehet baj.Én sem emelek 2 kilónál nehezebb dolgot, és attól még vigyázok magamra, és ugyanúgy féltem a babát, mint bárki más.Ezt is csak általánosságban írtam, nem rád értettem, nem kötözködni akarok.Boldog babavárást Nektek!
2010. aug. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Tudom!!! Éreztem is a válaszodból, hogy nem rám céloztál, csak ez a szó pont odaillett. És teljesen igazatok van, minden válaszolónak: jobb az elővigyázatosság, de túlparázni sem kell. :)
2010. aug. 11. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!