Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írtózatosan félek! Most...

Írtózatosan félek! Most telefonált a védőnőm, hogy nem lett jó a toxoplazma eredményem. Volt már terhességed alatt és mit tudsz róla mondani?

Figyelt kérdés

33 hetes vagyok,eddig már kétszer levetettem rá a vért,ami negatív lett,de most harmadjára pozitív.Nagyon félek :(

Ugye nem lesz baja a babámnak?


2010. aug. 9. 10:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ezekre nem tudom a választ....én "csak" egy kismama vagyok


Nálunk 3000 Ft (csondgrád megye)


De a környezetedben sosem mondta ezt neked senki?és a védőnőd?neki azért kötelező lett volna felvilágosítani.

2010. aug. 9. 12:05
 12/16 anonim ***** válasza:

hát hallottam már valamit róla, de azt is hallottam, hogy aki állatokkal nőtt fel, az nagy valószínűséggel túlesett rajta, és akkor védet...na én meg együtt nyaltam a fagyit a kutyánkkal,meg ilyenek, szóval rá se kérdeztem, de nem is mondták...na mind1, csak azt nem értem hogy ha ennyire fontos, akkor miért nem kötelező...mert akiknek nincs magán dokijuk, azok nyilván nem fognak plusz pénzes vizsgálatokra rohangálni.

De nem akartam "rád förmedni" ne haragudj....:)és bocsi, hogy itt kérdezgettem...

2010. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nincs semmi baj :) csak most én is feszült vagyok emiatt!
2010. aug. 9. 13:04
 14/16 anonim ***** válasza:

nyugi, biztos minden oké lesz:)

boldog maradék néhány hetet, aztán jó babázást:)

2010. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én toxos voltam a terhesség alatt , ráadásul az belső trimeszterben.Kaptam rá gyógyszert és minden rendben lett a kisfiammal, de teljesen meg tudlak érteni, én is nagyon-nagyon izgultam.El sem tudom mondani mennyire.Azt olvastam, hogy a harmadik harmadban már nem olyan veszélyes a babára nézve és az antibiotikum szedéssel minden rendben lesz.
2010. aug. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ne félj, a toxoplazma fertőzés antibiotikummal nagyon jól kezelhető. Semmi baj nem lesz! A terhesség első felében lehet veszélyes, mert elvetélhetsz, de később már nem!!!!

Furcsa, több helyen olvasom, hogy pénzbe kerül a vizsgálat. Én már 4szer voltam, és soha sehol nem fizettem érte.

2010. aug. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!