Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jogos amit érzek,...

Szerintetek jogos amit érzek, vagy túl önző vagyok?

Figyelt kérdés

23 hetes terhes vagyok. Anyós-após problémám van. A lényeg hogy ők egy másik közeli településen élnek, vettek 4 éve egy új házat, teljesen hitelre. Ebbe a párom is beleadott 700ezer ft-ot, mivel az ő nevén van, a szülők csak haszonélvezők. A kedvező hitel mára odáig jutott hogy anyukája 110eze ftos fizetése nem futja,apukája sajnos egy évben fixen csak ősztől tavaszig dolgozik idény munkája miatt. Elég nagy ház, szóval a rezsije se gyenge, pláne hogy abból nem is engednek, hogy ők bizony jószágot is tartanak, mert az milyen gazdaságos(sajnos párommal átszámoltunk, hogy nem az) A párommal fél éve költöztünk össze, addig amíg otthon lakott folyamatosan kérték tőle a "kölcsönt", ami közel 300ezer forintra rugott mára, de ezt soha nem fogják megadni el is felejtették.(ezért is csak 3 év után tudtunk összeköltözni, mert egyszerűen nem tudott félrerakni) Most azt mondom, oké, hogy adott nekik,otthon lakott, fogjuk fel rezsipénznek, bár mindig adott nekik egy alapösszeget a "kölcsönön" felül. Mióta elköltözött, tegnap tudtam meg hogy még mindig kéregetnek hol 5 ezret, hol 8 ezret stb.(fél éve) És az is tegnap derült ki hogy megint emelkedett a törlesztő, és már előre rettegek hogy ha eljön a tél, és apuja már nem melózik akkor megint ránk járnak majd.(apuja eltudna menni fixen máshova melózni állandóra, de ő nem bírja a bezártságot meg a kötöttséget egy gyárban...) Nem akarok bunkó lenni, de annyira ideges vagyok...Decemberben szülök, lakáshietlünk van nekünk is 2 hónapja, a gyerekszobában még szőnyeg sincs, én már táppénzen vagyok, a párom maszeknál van, hol fizet hol nem, és akkor még mi segítsünk majd nekik is egy kisbabával??Mert 100% hogy ez lesz, minden télen a párom segít nekik, eddig meg is értetttem, de innentől szerintem már nekik kell megoldani, felnőtt emberek....Dolgoznak ők mint az állatok tényleg, mert miden plusz munkát elvállalnak, nem is akarom én őket bántani, de ez még se lehet már a mi problémánk innentől.A párom kijelentette,hogy ő igenis ad majd nekik pénzt, de akkor velünk mi lesz??mi se vagyunk gazdagok,hitelünk van,kisbabánk lesz, plusz akármi történhet a mai világban, igenis lenni kell megtakarított pénzünknek!!!!!

Vagy igazságtalan vagyok?


2010. aug. 8. 07:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

mokor ö .. eltartja az.. sorolom: anyját apját hugát öccsét huga pasiját egyik nagyit meg az egyik tatát. EGY HÁZBA ha hagynak neki havi 40 et az már jó...

sztem ez is totál felháborító!!!! mondjon bárki bármit! gusztustalanok!!!!

2010. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

huh,nehéz ügy!abszolute egyet értek veled!ti vagytok az elsők és nehogy már neked kelljen garasoskodnod,mert a párod a szüleidet támogattja folyton!egy gyerek sokat kivesz a pénztárcából,amit anyósodéknak is tudniuk kéne,hisz neveltek gyereket!majd a párod is rájön erre és lehet,h át fogja gondolni ezt a hazaadogatást!apósod meg menjen el igenis melózni,ha ereje még engedi és ne idénymelózzon!másik,ha ennyire nem bírják fizetni a kecót akkor minek ekkora?minek kellett hitelt felvenni és nagyobb lakást venni amikor ketten vannak!amíg többen laktak akkor elvoltak a kisebben és amikor már csak ketten vannak akkor vesznek nagyobbat?ez nem fordítva szokott müködni?az oké,h néha kisegíti őket,de h folyton?

amíg meg nem születik a gyerek addig hiába is mondasz párodnak bármit,süket fülekre fogsz találni!

esetleg ha vagy olyan viszonyban anyósodékkal akkor velük beszélhetnél,h álljanak le a párodtól való kunyerálással,mert nektek is kell mostmár a pénz igen csak,mert jön a gyerek és egy rakat mindent meg kell vennetek és nem baj ha van tartalékotok,mert bármikor jóljöhet!

kitartás és egy kalappal

2010. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
bocsi az elején rosszul írtam,nem a szüleidte hanem a szüleit!kicsit már késö van :-)
2010. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a megértéseket!!!!!tényleg jól esik, de látom máshol még rosszabb a helyzet...
2010. aug. 9. 05:49
 15/15 Kockasajt123 válasza:

Nos! Mindenkinek élnie kellene a saját életét. A párod nem rendes, hanem balfék.

Az öregek elégedetlensége miatt szívtok majd továbbra is.


Remélem évek alatt megoldódott a problémád.

2014. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!