Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megszülhetek előbb? Ha abba...

Megszülhetek előbb? Ha abba hagyom a magneB6 szedését (3X2) lehetséges hogy a keményedésektől hamarabb beindul a szülés?

Figyelt kérdés

29.hetesen kórházba voltunk mert enyhe fájásaim kezdődtek, és az nst is kimutatta a méhösszehúzódásokat, sokat keményedtem koraszülés veszélye állt fent, de a méhszáj szerencsére nem nyílt ki.Kaptam infúziót, injekciót. Most sokat kell pihennem, no fizikai munka.....stb.Mondták elég nagy baba lesz a Drágám. Január 24-re vagyok kiírva.

31 hetes pocakos


2008. nov. 28. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze, hogy beindulhat előbb. Ha leállsz a gyógyszerrel, akkor a keményedések hatására nyílni kezd a méhszáj, ami szüléshez vezet. Úgyis már csak a 36. hétig szedheted. Addig kitartás!

2008. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát én nem tudom, nekem kb. a 32.héttől olyan intenzív keményedéseim voltak

:S

és a 39.héten elfolyott a magzatvízem, pedig teljesen zárva voltam.5óra alatt tágultam ki.

azért szedd a gyógyszert, ha orvos javasólta és pihenj sokat.

sok boldogságot

4hónapos kisfiú anyukája

2008. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom, nekem az első terhességemnél kb. a 25. héttől voltak keményedéseim, a méhszáj másfél ujjnyira volt nyitva a 36. héttől és mégis túlhordtam a babámat egy héttel. Semmilyen vitamint nem szedtem, szóval nem hinném, hogy ettől beindulna. Tény, hogy a magne b6-ot csak a 36. hétig szabad szedni, mert utána tompíthatja a fájásokat, nem éreznéd meg, hogy valóban megindult a szülés. 38 hetes
2008. nov. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Detto így jártam, mint te, 30. héttől kórház 4 X indult be a szülés! 36 hétre meg is szültem sajna annak ellenére, hogy kismilliószor infúzióban, nagy dózisban kaptam a Magne B6.-ot. Úgyhogy abba ne hagyd, szigorúan napi 3 X 2 szem a 36. hétig. Plusz napi 3 X fél deci kognak (ez nem vicc! ) Nekem az orvosom behozatta a kórházba, és nem telt el nap, hogy meg ne kérdezte volna, "bevettem-e" a gyógyszert. És garantáltan nem a Magne B-re meg a terhesvitaminra gondolt, hanem Napoleonra a hűtőben. :-DDD


Tudományos magyarázat: az alkohol gátolja az izmok összehúzódását ( ezért nem tud koordinálni a részeg ember ) ezáltal ebben a mennyiségben jótékony hatású a méh izomzatára, ellazítja, nem tud összehúzódni, ergo nem tágul a méhszáj. A babát ebben a korban már nem károsítja.

2008. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szedem persze rendszeresen ahogy kell,pihenek is, még nem szeretném ha megszületne a pici, megbeszéltem vele még egy kicsit maradjon a jó helyen. :-D De ha 36.hétig kihúzza utána nem bánnám ha jönne. :-D
2008. nov. 28. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Napoleonos kismama vagyok, inkább 37 és ne 36 hétig húzd, beszéld meg vele :-)


Ugyanis a 36 hétre született baba koraszülött, két évig kell habilitációs gondozásra hordani akkor is, ha teljesen egészséges...

2008. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!