Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi befolyásolja azt, hogy...

Silvye91 kérdése:

Mi befolyásolja azt, hogy valaki mennyire van rosszul a terhesség elején ill. terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Pár hetes terhes vagyok, 1 hét múlva megyek dokihoz először.

Egyelőre csak nagyfokú fáradtságot érzek, illetve néha émelygést de nem vészes.

Ti mennyire voltatok rosszul a terhesség elején ill alatt? Kinek mikor múltak el a rosszullétek?


2020. szept. 28. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

3.baba, elso kettovel kb 16.heten mult el az emelyges (nonstop, nem reggeli), most a 3.nal meg mindig elofordul 35hetes vagyok. Nincs ra logikus magyarazat, szerintem a megnovekedett hormonszintre vagy a babara reagal igy a szervezetem.

Olyan mintha parazitanak erezne a test a babat es mergezeses tuneteket produkal, hanyinger hanyas formajaban.

Mindharommal az 5.6.heten kezdodott.

2020. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Első babámat várom. Én a 6. hét óta vagyok erőtlen, szinte egész nap hányingerem van és hányok, ráadásul savam is lett, pedig előtte azt sem tudtam, mi az a reflux... :( Hogy mitől van? Egyetértek az előző válaszolóval, a hormonokra másként reagál mindenkinek a szervezete. Nekem például minden terhes barátnőm tünetmentes (volt), én megszívtam, hetek óta táppénzen szenvedek itthon :(

Ma léptem a 14. hétbe, tegnap egy falat sem maradt bennem, úgyhogy egyelőre nem látom, mikor lesz vége..

2020. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7 hetes voltam, onnantól a 35.hétig hánytam, émelyegtem. Semmi sem segített. Infúzióztak,próbáltam minden praktikát,nem vált be. Nekem így reagált a hcg-re a szervezetem. :(
2020. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a hcg és egyéb más hormonokra reagál így a szervezet, én végig hánytam, pedig egyáltalán nem vagyok hányós típus, de a terhességet így viseltem, császár után két órával múlt el a hányinger és többet nem hánytam (elötte napi 10-szer, amit kórházban infúzióval le tudtak állítani). Szülés után azonnal visszaesik a hormonszint, ezért lettem rögtön jobban.
2020. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A kislányokkal elvileg rosszabbul van az ember. Ennek amúgy tudományos alapja is van, a kislánybabák több HCG-t termelnek, és mivel ez a hormon okozza a tüneteket, nyilván nagyobb az esély rosszullétre, ha magasabb a szintje.


DE! ez nem azt jelenti, hogy aki rosszul van, hányik, biztos kislányt vár, csak az esély nagyobb rá. Illetve nyilván befolyásolja a rosszullétet az egyéni érzékenység a HCG-re.


Én a 7.héttől 10. hétig nagyon rosszul voltam, egész nap émelyegtem, hánytam, a 10. héttől egy fokkal jobb, már nem émelygek eégsz nap és "csak" 1-2 alkalommal hányok naponta 3 helyett.


De még csak most a héten leszek 12. hetes, nem tudom a baba nemét.

2020. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5 ez az esély csak 60-40% a lányok javára, fiúval is végig lehet hányni a terhességet.
2020. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6-os lehet, nem tudom, mi ezesetben az arány.


Csak azt tudom, hogy nekem is rengeteg ismerősöm mesélte, hogy a lánnyal nagyon rosszul volt, a fiúval meg nem volt semmi baja.


Persze, az én ismerősi köröm nem mérvadó statisztikailag ,csak feltűnt, hogy jé, egy babonának van alapja :D

2020. szept. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Én kislányt várok (október közepére) és semmi hányás, hányinger nem volt. Még fáradság se nagyon...
2020. szept. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mivel hetek óta rosszul vagyok, sokat olvastam a témában, de igazából mindenki csak találgatja az okát...

A “ha nagyon rosszul vagy, valószínűleg kislányt vársz” szerintem ugyanolyan eséllyel jön be, mint hogy van, akin segít a gyömbér/kóla/“sokszor keveset egyél” stb... rajtam pl. semmi sem segít. De egyszer vége lesz. Azért reménykedem, hogy nem tart el szülésig :) Kitartás minden hányós kismamának!


U.i.: én már a “reggeli rosszullét” kifejezést is kivagyok, miután nekem egész nap tart😃

2020. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
En kb 6-10.het kozt vegig hanytam,napi 20x is,2x korhazba is kerultem. Halat adok az egnek,hogy abbamaradt,remelhetoleg vegleg,mar 28.hetet taposssuk.😊 Azt hittem kislany,anyukam velem es hugommal is vegig hanyt napi 1x a 12.hetig. Aztan kiderult,hogy kisfiu. 😅
2020. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!