Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem ehetek szalámit?

Tényleg nem ehetek szalámit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Terheseég alatt tényleg nem szabad szalámit se enni, mert nincs hőkezelve? Iszonyatosan megenném (és meg is ettem) a pick Rákóczit és a Dán szalámit.

Ugyanezt hallottam pl.a camambert sajtról is



2020. szept. 3. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony ettem. Szalonnát kolbászt is. Semmi bajom nem volt, a terhességem is és a majd' egyéves lányom is jól van.
2020. szept. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyed nyugodtan. A listeria/toxoplasma-rettegők mániája, hogy nem lehet enni ezeket. Valójában ezeknek a fertőzöttsége alig valószínűbb, mint bármely más élelmiszeripari terméknek.


Ami nagyobb kockázatú lehet, az az otthon rohasztott vagy érlelt sajt, felvágott és a rossz konyhai higiénia.

2020. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Romlott ételt ne egyél, meg kifejezetten nyers húst és tojást.

A szalámit eheted szerintem. Én is eszem a camembert-t, mondjuk nem piaci legyes pultból veszem, hanem boltit eszek csak.

2020. szept. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Én ettem


Nyers tojást, húst és halat nem


Hazudok


Nem tudtam, hogy terhes vagyok és tatárbeefsteakeztem..

2020. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességnél én is féltem és sokáig nem ettem szalámit, kolbászt, csak főtt sonkát. Mivel marhára untam már és kívántam, ettem. Semmi bajom nem lett. Most második gyermekemet várom, de sokkal lazábban veszem ezeket a dolgokat. Eszek szalámit, kolbászt, szalonnát, camembert sajtot is, azt nagyon kívánom is.
2020. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Romlott dolgot ne egyél. De azt nem terhesen sem kéne.
2020. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Itt is a mértékletesség a fontos. Táplálkozz változatosan, időnként simán belefér a szalámi. Én egyedül az ismeretlenebb eredetű házi kolbászt kerültem.
2020. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bolti dolgok általában ehetők, csak ilyen házi majonézt meg ilyesmit ne egyél.
2020. szept. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!