Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi veszelyeztetett terhes?

Figyelt kérdés

Szinte az összes ismerősöm elment táppénzre félidőtől, de sokan már az első perctől. Nem kétlem hogy indokolt volt, csak nem értem miért lehet ez? Az életmód? A sok kemikália? Vagy gyengébbek a mai nők/babák?

Dédnagyanyám 6 gyereket szült kis korkülönbséggel. Egész nap meg sem állte. Amikor nagyapámmal volt terhes az egyel nagyobbat a hátán cipelve dolgozott a szőlőben még szülés előtt is, amellett ellátta a háztartást, ami akkoriban jóval nehezebb volt, mint manapság. És azt mondta, ez többnyire általános volt. Voltak gyengébb asszonyok, ahogy ő mondta, de azért az elenyésző volt


2020. aug. 25. 09:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Aki a mi cégünknél a gyártósoron dolgozik, automatikusan veszélyeztetett lesz, mivel nem végezhet ott munkát. (Vegyszerek, rezonancia, stb) Illetve eleve nem is szakozhatnak. Elvileg kérhetnek könnyített munkát de az anyagilag nem érné meg a csed és GYED időszakban (pótlékok kiesése miatt) illetve azért azt gondolom elegge szeretik is kihasználni a nehezebb munkakörben dolgozok, hogy picit rápihenhetnek.

Irodán nagyon ritka ez, általában mindenki benn grasszal nagy hassal is. En is 36. hetig dolgoztam. Jellemzően akik irodáról hamarabb elmentek nalunk, ok korhazba is kerültek ilyen-olyan okból és utána már feküdniük kellett.

2020. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
65%
Régen több is volt sajnos a koraszülés mint most
2020. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem például mélyen tapadó lepény miatt vérzésem volt többször is, ezért lettem veszélyeztetett. Ez a baba dédnagyanyádnál valószínűleg meghalt volna akkor 15 hetes kora körül, én viszont 38 hetes vagyok. Mondjuk akkor nem is csináltak egy elvesztett terhességből nagy ügyet, majd lesz másik alapon. Én örülök, hogy már nem ilyen világ van, de ki hogy érzi persze.
2020. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%
Igaza van az utolsónak. Magas volt az újszülött és a csecsemő mortalitás, illetve a vetelés is.
2020. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Amikor én szültem anno 8 éve nem volt ennyi. Engem is 34 hetesen vett fel amikor már magas volt a vérnyomásom meg vizesedtem. Addig dolgoztam. Most pedig úgy kezdtem a terhességet, hogy magasvérnyomással és gerincbetegséggel. Az első hetekben nagyon rosszul voltam. Sajnos nem volt jó a Dopegyt. Először lenyomta a vernyomásomat nagyon. Egész nap szédültem. Akkor kiírt egy hónapra, hogy helyre tudjuk rakni a problémát. Mivel utána jött a Covid már maradt is a betegállomány. De maga a pokol. Igaz már csak 4 hetem van hátra. Jobb lett volna dolgozni de igaza van inkább nem kockáztattam. Így is 3 év után sikerült a baba.
2020. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%
10-es amúgy sok igazságot mond. Ha az orvos nem írja ki a terhest, aztán történik valami, akkor rögtön az orvos lesz a hülye. Holott valóban kimutatták már, hogy az ágynyugalom nem használ semmit pl. egy vetélés vagy koraszülés ellen.
2020. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
16 hetes veszélyeztetett terhes vagyok, autoimmun betegség miatt vese problémám van. A mai világban sok mindenre rá aggatják az autoimmun jelzőt sajnos.. illetve ha magas vérnyomásos valaki, ő is veszélyeztetett..és még sorolhatnám.. DE hozzá teszem, hogy magas vérnyomás és vese probléma mellett még dolgozom, pedig a doki folyton kérdezi kiírjon-e. Még nem érzem az idejét, és szeretném még legalább egy hónapig kihúzni. :)
2020. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem gondolnám, hogy magyarázkodnia kéne bárkinek is, hogy miért lett veszélyeztetett terhes, vagy éppel miért nem dolgozik.
2020. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az első babám lombikbaba, automatikusan veszélyeztetett kategóriába tettek, ettől függetlenül dolgoztam a 34. tergességi hétig. Masodik babámmal semmi gond nem volt. Most a harmadikkal ismét veszélyeztetett lettem a korom miatt+ inzulinos vagyok. Ettől függetlenül most is dolgoztam a 34. terhességi hétig, most vagyok a 39. hétben.
2020. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
80%

Eleve veszélyesebb korban szülnek a nők.

Nem mindegy, hogy a huszas évei elején vagy a harmincas évei végén terhes valaki.De

2020. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!