Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi veszelyeztetett terhes?

Figyelt kérdés

Szinte az összes ismerősöm elment táppénzre félidőtől, de sokan már az első perctől. Nem kétlem hogy indokolt volt, csak nem értem miért lehet ez? Az életmód? A sok kemikália? Vagy gyengébbek a mai nők/babák?

Dédnagyanyám 6 gyereket szült kis korkülönbséggel. Egész nap meg sem állte. Amikor nagyapámmal volt terhes az egyel nagyobbat a hátán cipelve dolgozott a szőlőben még szülés előtt is, amellett ellátta a háztartást, ami akkoriban jóval nehezebb volt, mint manapság. És azt mondta, ez többnyire általános volt. Voltak gyengébb asszonyok, ahogy ő mondta, de azért az elenyésző volt


2020. aug. 25. 09:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

Mert mindenre ráfogják, hogy veszélyeztetett. (Pl. ha valakinek volt egy kémiai terhessége vagy egy korai missed ab./vetélés, azonnal veszélyeztetett. Holott a koraterhességek 50%-a vetéléssel végződik, es tökre nem befolyásolja a későbbieket...)

Emellett az összes ember egyre tunyább. Nem mozognak semmit, alapból 100 kilósan esnek teherbe (manapság annyi kövér terhest látok, hogy az valami brutális). Terhesség előtt se sportolnak, alatta meg aztán pláne nem.

A munkát is sokan utálják, egy rakás ember kb. a terhességbe menekül a munkája elől.

2020. aug. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatod elgondolkodtató. Azt hiszem megér majd egy külön kérdést, hogy vajon sokaknak miért van olyan munkája amiből menekülni kell a terhességbe, ami azért nem a legszuperebb állapot és utána egész életre ott van egy gyerek.
2020. aug. 25. 09:24
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Voltál már terhes?
2020. aug. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, most várom a harmadikat.
2020. aug. 25. 09:28
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

"vajon sokaknak miért van olyan munkája amiből menekülni kell a terhességbe"


Azért, mert ilyen munkákra van igény. Hiába lennél te színésznő meg biofarmer vagy atommagkutató, ha ezekből nincs szükség annyira, mint gyári munkásra meg bolti eladóra.

2020. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Első várandósságom ikerterhesség volt. Irodai munkát végeztem, teljesen jól voltam, szuperül bírtam a terhességet, majd a 26-ik héten a munkahelyemről vittek szülni minden előjel nélkül...a gyerekek 2.5 hétig voltak velünk, utána felköltöztek az angyalokhoz. Mostani terhességem a vírus kirobbanásakor derült ki. A főnökasszonyom közölte, hogy pakolhatok is össze és menjek haza.Azóta itthon vagyok, mert mire lement a nagy víruspara már félidős voltam és különben is pihenjek, nehogy ezzel a babával is gond legyen. Nem tudhatod, hogy kinek mi az előzménye amiért nem tud vagy nem akar dolgozni.
2020. aug. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én például egészségügyben dolgozom. Szeretem a munkám, igény is van rá. Legfőképp, én választottam. Testvérem bolti eladó, és ő sem utálja a munkáját. Dolgozott olyan helyen is , amit nem szeretett, onnan váltott ide. Nyilván mivel dolgozni muszáj, az ember erdekes, hogy olyasmit keressen, amit szeret, vagy legalábbis nem utál.
2020. aug. 25. 09:31
 8/21 anonim ***** válasza:
59%
És te meddig dolgoztál kérdező?
2020. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az elsővel szülés előtt egy hónappal jöttem el. A másodikkal két hónappal előbb, mert azt nehezebben viseltem, nagyrészt szabival és cseddel oldottam meg. Most a harmadikkal nem dolgozom, mert a kicsivel még gyeden vagyok.
2020. aug. 25. 09:37
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Amit az első ír, az is mind igaz, de van egy másik szempont is.

Sok orvos ezzel védi le magát. Bármilyen pici gonddal megy valaki a nőgyógyászához, azonnal kiírják táppénzre és veszélyeztetett lesz, korai vérzésnél rögtön írják fel a progeszteront (pedig a vérzések elég kis százalékának progeszteronhiány az oka), meg teljes ágynyugalmat rendelnek el... Sokszor teljesen indokolatlanul. Az orvosok ezzel biztosítják be magukat, hogy a kismama lássa, ők mindent megtettek, nem rajtuk múlt a vetélés.

Tegyük fel, valaki elmegy bármilyen problémával az orvosához, akár csak azzal hogy évekkel korábban egyszer már volt egy korai spontán vetélése. Az orvos tisztában van vele, hogy ez önmagában semmit nem jelent a későbbi terhességre nézve, de azért kiírja táppénzre, ha a kismama kéri.

Miért? Mert nem akar abba a helyzetbe kerülni, hogy a kismama továbbra is eljár dolgozni, és megint elvetél. Valószínűleg a munkába járásnak és a vetélésnek nincs köze egymáshoz, de a kismama mégis az orvosra lenne mérges, hogy miért nem írta ki táppénzre meg veszélyeztetettnek ilyen előzménnyel.

Ugyanez ha pl. kis vérzés van. Nekem egy pici hematomám volt, ami barnázást okozott. Pontosan tudom, hogy a legtöbb külföldi országban ezzel abszolút nem foglalkoznának, persze van egy nagyon kicsi esélye a vetélésnek, de a szakma úgy tartja, hogy az független a pihenéstől, ágynyugalomtól (a statisztikák mutatják, hogy ezekben az országokban sincs több vetélés). Itthon viszont rögtön ágynyugalom, progeszteron (miért is, ha ki lett mondva, hogy hematoma okozza??), táppénz... Miért? Hogy ha esetleg vetélés lesz belőle, az orvos mondhassa, hogy ő mindent megtett.

A nőgyógyászok erőteljesen függenek a kismamák véleményétől. A kismamák a többi nő véleménye alapján döntenek, hogy kit válasszanak. Nyilván azt fogják ajánlani, akiről úgy érzik, hogy biztonságban voltak nála, aki mindent megtett értük, aki a legtöbb vizsgálatot végezte, aki elővigyázatos volt és kiírta veszélyeztetettnek... Pedig lehet, hogy szakmailag pont ugyanolyan jó egy másik orvos, aki lazábban kezeli a terhességet. De hát verseny van a kismamákért, ezért a legtöbb orvos igyekszik a kedvükben járni. Sok kismama egyszerűen azért íratja ki magát, mert nincs kedve dolgozni. Amelyik orvos ebbe belemegy, annak híre megy, és népszerű lesz...

2020. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!