Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire befolyásolja az...

Mennyire befolyásolja az eredményt, ha a védőnő szerint 16 hetes vagyok, s már a héten elküldött az ilyenkor szokásos vérvételre - a doki szerint (és szerintem is) csak 15 hetes?

Figyelt kérdés
Elvileg jövő héten kezdeném a 16. hetet...de már megcsináltatta velem a védőnő az AFP-t, a Wassermann-tesztet, meg a szokásos vércsoportmeghatározást...úgy hallottam, totál más lehet ilyenkor az eredmény...lehet, hogy újra megszúrhatnak...?
2007. dec. 15. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nemtudom ki hogy van vele,én az orvosra hallgatnék inkább,ő tudja mekkora a babád,és hogy milyen idős a terhességed.A védőnőnek pedig hozzá kéne igazodnia.A másik meg hogy nekem az orvos írta meg időpontra pontosan hogy mikor hányadikán kéri és a védőnő úgy töltötte ki a beutalót,azzal a kommentárral hogy ha orvos ezt kéri akkor ez lesz.

Szerintem mond meg vagy kérdezd meg a dokit majd hogy mit mond.

2007. dec. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétel lesz még több is...Nekem a vércsoportomat már a 8ik méten meghatározták,meg elzavartak vérvételre.

Nekem is volt egy kis macera,h mikor vegyék le az AFPt,mert amire a doki javasolta,és zh-t írtam,és így 3 nappal később mentem.Meg volt egy kisveredés a hétszámítással.Azt mondták,h ha nem időben veszik le,akkor magasabb vagy alacsonyabb lehet(attól függ,h korábban vagy később),és feleleges idegességet szül.

Wassermann teszről nem tudom,h mi...nem mondták,h nálam is csinálnák.Várd meg az eredményt,és konzultálj a dokival a témában.

2007. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az orvos dolga számon tartani és elküldeni a vizsgálatokra, de ne aggódj, van, hogy nem pont időben veszik le az afp-t és semmi gondot nem okoz, mert akkor az orvos annak megfelelően értékeli ki. Az afp-nek amúgy sem kell túlzott jelenetőséget tulajdonítani, soakan ijednek meg fölöslegesen. Jó babavárást!
2007. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A vércsoport meghatározást nekem már az első laborvizsgálatnál megcsinálták. Az AFP-nél nálam is ellentmondott a doki és a védőnő. Én a védőnőre hallgattam, ugyanis megmutatta a terhasnaptárt és valóban amikorra a doki mondta, mégcsak aznap töltöttem volna be a 16 hetet és az még nagyon bizonytalan. Nekem az orvos adta a beutalót, de nem írta rá, hogy mikor menjek, csak szóban mondta el, így akkor mentem, amikor a védőmő mondta és tökéketes lett. Viszont, ha te is úgy tudod, hogy csak 15 heres vagy, akkor a dokira hallgass!!!
2007. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is a 16. hét betöltése előtt voltam 3 nappal az AFP-n, teljesen jó lett. Egyébként tényleg nem szentírás az AFP, sok országban már nem is csinálják, mivel nem ad ez sem 100%-os eredményt. Sőt sokszor téves és csak felesleges macerákat von maga után.

2007. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából az orvosra hallgass ne a védőnőre! Nem ő vizsgált meg nem ő ultrahangozott, neki az orvos utasítását kell papíron követni. Ha az orvos szerint 15 hetes vagy, akkor a védőnő ne bírálja felül. Egyébként egy két nap ide vagy oda nem számít. De egy hét már igen. Így is néha feleslegesen ijesztgetik a kismamákat az afp eredményekkel!!!
2007. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!