Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy éltétek túl amikor...

Hogy éltétek túl amikor elment a baba? Főleg azokra lennék kiváncsi akiknek első baba lett volna és/vagy sokat vártak rá. Mi tartja bennetek a lelket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 16:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tavaly volt egy terhességem, kislány lett volna, és genetikai betegség miatt el kellett vetetni a babót...nagyon kemény döntés volt, ráadásul már a 13héten voltam, mire kiderült...de azt mondták a dokik, hogy mindenképp el is ment volna, vagy halva születik, és akkor meg meg kellett volna szülnöm, ami még nagyobb trauma szerintem.

Háááát, Én hetekig bőgtem, a férjemmel majdhogynem szétmentünk, pedig Ő is szomorú volt, de olyan űr volt mindkettőnkben, hogy nem tudtunk egymással mit kezdeni...kemény volt, de végül mégis kilábaltunk.:-)

3 hónap múlva próbálkozhattunk volna, de mi csak 8 hónap után mertük megpróbálni, Én nagyon féltem, ennek ellenére azonnal teherbe estem.

A 20 hétig szinte ugyanolyan állapotban voltam, mint az abortusz után, állandó bőgés, félelem, álmatlanság..., míg meg nem mozdult.

Bennem utána a doki tartotta a lelket, meg az interneten sok hasonszőrű "bnőm" lett, akiknek sokkal, de sokkal gázabb történeteik voltak, így kidumáltam, a doki meg meggyőzött, hogy jól döntöttünk, és lesz másik, aki egészséges lesz, stb, stb, nagyon jó fej volt.


Nagyon nehéz, ha vki lelkis típus, de van olyan bnőm, aki egész jól viselte, és 1-2 hét múlva túl volt rajta!


Neked is kívánok mielőbbi lelki gyógyulást, és gyors újabb babásodást!


Üdv:

Ma már 38 hetes km. :-)

2010. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem 18 hetesen kellett megszülnöm,mert beteg volt!Borzasztó volt ezt feldolgozni,a kórházban hihetetlen nagy erőm volt és fájdalomtűrő képességem,de itthon kész lettem.De mellettem volt a párom akinek úgyan úgy fájt ez a dolog mint nekem.Kivizsgálások,pihenés(mármint a próbálkozással),aztán valahogy elmúlt a fájdalom,soha nem felejtem el azt a kis éltet,de tudom hogy jobb volt így.

Az idei évet pedig egy új kis pocaklakóval kezdtem,akivel minden rendben,jól vagyunk hamarosan megszületik és a karomban tarthatom.Ja,és egyáltalán nem terveztük,pont még pihentetni akartam a dolgot. Azt hiszem Ő mindenért kárpótolni fog és megadhatom neki azt a szeretetet,törődést amit az előző kis angyalnak nem.A szüléstől félek kicsit,de remélem minden ok lesz.

Veled mi történt??

2010. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen h írtatok!Gratulálok mindkettőtöknek az új pocaklakótokhoz,nagyon megérdemlitek!!!:-))

A tietekhez képest az enyém semmi,mégis borzasztóan fáj és még nagyon friss is!Sajnos én még el sem jutottam odáig h élvezhessem a terhességet,már vége is lett!!

2010. aug. 1. 19:48
 4/27 A kérdező kommentje:
Másfél éve próbálkozás után az első clostys hónapban megfogant,azonban szinte rögtön el is kezdtem vérezni,ami kisebb nagyobb kihagyàsokkal még mindig tart (1 hete kezdődött).Irány a doki,majd kórház ahol semmit nem tettek,csak közölték h ez normális,majd akkor menjek ha görcsölök és erősen vérzek(!!) hiába könyörögtem 2 orvosnak is h adjon progeszteront,mert az én prog szintem alacsony!!Egy hétig egész jól voltam,amikor megint kicsit vérezni kezdtem,doki megint,aki 5 nappal későbbre adott uh beutalót.Másnap este kórház,megint másnap uh (ekkor már erősebben véreztem) ahol az uh-s szerint ez nem 6 hanem 4 hetes terhesség (closty miatt tudom h lehetetlen h máskor fogant volna!!) és menjek vissza 2 hét múlva h fejlődik-e.Közben még mindig azt hallgatom h a vérzés teljesen gyakori és elfogadható a terhesség korai szakaszában!!Mire hazaértünk már nagyon véreztem,annyira görcsöl csak mint amikor megjön,mégis tudom-érzem- h elmegy a baba,pedig nincsenek darabok(még).Nem vagyok képes elfogadni h az orvosok hanyagsága és nemtörôdömsége miatt vesztjük el a babánkat akire annyit vártunk,és senkit nem érdekel!!1 hét alatt 6(!!) különböző orvosnál voltam,és egyik sem adott progeszteront még a pco fényében sem!!!!
2010. aug. 1. 20:01
 5/27 A kérdező kommentje:

Nagyon félek h mi van ha a következőre még ennyit kell várnunk,vagy ne adj isten a következővel is baj lesz,és megint ez fog történni,h tehetetlenül várom h elmenjen??!!

Nagyon köszönöm h írtatok,sokat segített,a Ti történeteitek sokkal borzasztóbbak,és mégis most egészséges kisbabát hordotok a szívetek alatt!!Őszintén kívánom h könnyű szülésetek legyen,és sok örömöt hozzon a pici csodátok!!!:-))

2010. aug. 1. 20:05
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 5 év után estem teherbe nagy meglepi volt,mert azért jártam orvoshoz,mert nem jött össze.Hormonvizsgálatot csináltak és ott derült ki,hogy babás vagyok:)Én voltam a világ legboldogabb embere.Aztán 2 nap múlva megjött.Megvizsgáltak és már nem volt terhesség,életképtelen volt a pici.Nem bírtam feldolgozni,teljesen kikészültem.Állandóan a kislányról álmodtam.Idegorvoshoz jártam aki jól lenyugtatott,de az sem volt jó.Aztán a belgyógyászom ajánlott egy lehetőséget és én belevágtam.Hipnózisra jártam 10 alkalommal voltam.Nagyon jó volt.Elmúltak a rémálmaim,és teljesen megváltoztam.Amikor abbahagytam rá 1-2 hónapra összejött a baba.A vetélés után másfél évvel.Ő a mindenünk,nagyon vigyázok rá.

15h km

2010. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Közben Te is írtál,így utólag remélem,hogy nektek is összejön hamarosan egy másik baba.Nagyon sajnálom ami veled történt.Tudom,hogy nagyon nehéz feldolgozni.
2010. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mi is kívánjuk Neked, hogy legközelebb sikeres legyen a terhességed, és egészséges babónak adjál életet, teljesen mindegy, hogy az ember mikor veszti el, nagyon tud fájni...remélem, hogy nem kell többet ezt átélned...


Minden jót Neked is, és köszi a szép szavakat, nagyon kedves vki vagy! :-)


első

2010. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!Köszönöm szépen!!Remélem h nem kell sokat várnunk a következő babára,és hogy vele már minden rendben lesz!!Nektek nagyon sok boldogságot kívánok!!:-))


Kedves Utolsó előtti!Őszintén sajnálom ami Veled történt, de nagyon jó - és bevallom biztató olvasni h Te is újra babát vársz!Természetesen sikerült másodszorra is?Vigyázz magatokra nagyon!!!:-))

2010. aug. 1. 22:14
 10/27 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített hogy elmondtátok a történeteiteket,gondolom nem volt könnyű,de nagyon sok erőt ad hogy mindannyian babát vártok. És persze hogy minden rendben van Veletek és a babákkal!!:-))Sajnos érzem hogy a neheze még hátravan érzelmileg,de megpróbálok erőt meríteni a történeteitekből!!
2010. aug. 1. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!