Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4-5 hetes terhes vagyok és...

4-5 hetes terhes vagyok és nagyon be van gyulladva a méhszájam. Dalacin hüvelykrémet kell alkalmaznom 7 napig, még 4 van hátra. Nem fog ettől elmenni a babám?

Figyelt kérdés

volt már 3 elhalásom, ezért eléggé félek.... de nagyon csúnya a méhszájam így azt kezelni kell. de ez egy antibiotikumos krém, közvetlenül a hüvelybe kell nyomni egy ehhez tartozo aplikátorral.

nem szeretném ha most meg emiatt lenne a baj!

egyébként szednem kell prolaktin csökkentésre bromocriptint illetve napi 3x2 duphastont is. orvoshoz csak két hét mulva kell mennem.


2008. nov. 24. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvosod felírta az antibiotikusos krémet, valoszínuleg komolynak látta a problémát. Ha 7 napig mondta, használd is addig. Az elso trimeszterben rizikos használni bármit is, ezért is írják rá minden krém tájékoztatojára, ez ovatosságra int az ongyogyítás terén. Ha az orvos komolynak látja a fertozést, felírja a gyogyszert, mert továbbterjedhet, és ez veszélyesebb lehet mint az antibiotikum esetleges mellékhatásai! Sajnos ismerek olyat, aki félelembol késobb kezdte használni az antibiotikumot, és hát nem jo vége lett...Nyugi.
2008. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a gyors választ. nem vagyok valami tul nyugodt e miatt...

de én szerintem is egy gyulladt méhszáj nagyobb bajt tud ccsinálni.

csak félek :-(

2008. nov. 25. 07:04
 3/4 anonim ***** válasza:

remélem tényleg így a helyes, bár nekem egy kicsit túlzásnak tűnik a dolog. Mármint a sok gyógyszer. Pl. endokrinológussal jóvá kellene hagytani, hogy szedheted-e a bromocriptin vagy nem, ha már teherbe estél. nem tudsz más dokit megkérdezni????Én biztosra mennék, inkább, mint hogy baj legyen.

sok sikert!

2008. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szia, köszi a válaszod. a prolaktinom tényleg magas volt ezt vérvétellel derült ki és ha most abbahagynám a szedését akkor ujra visszaugrana a magas értékre ami vetélést okoz. csak napi egyet szedek belöle az talán nem is olyan sok.

a duphastont pedig azért kell mert a sárgatesthormont nagyon keveset term el a szervezetem, pedig a baba megtartásához ez elengedhetetlen. erről is majd csak 12-14 hetes terhesen fokozatosan fognak leállitani.

igazábol én a hüvelykrém miatt aggódok, mert az közvetlenül a babánál hat :(

2008. nov. 26. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!