Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kárt okozhatok azzal a...

Milyen kárt okozhatok azzal a babámnak ha terhesség alatti lábvizesedésre az orvos diétát írt elő és én nem tartom be? Valakinek kell hasonló diétát csinálnia és ha igen mit esztek és hogyan?

Figyelt kérdés
A cukrom jó,a vérnyomásom alacsony (első babával is az volt),már 3 kg-ot fogytam (az elsővel kettőt)-diéta nélkül-, de a lábam vizesedik. Az orvos azt mondta h ne egyek szénhidrátosat, kenyeret, tésztát, cukros sütiket, fagyit, dinnyét stb. De akkor ez nem szénhidrát diéta? Mi köze van a víz megkötéséhez? 29 hkm
2010. júl. 27. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A szénhidrát fogyasztás általában azért van korlátozva, mert a terhességi cukorbetegség gyanúja merült fel. A szénhidrát fogyasztásnak semmi köze a víz megkötéséhez. Mindazonáltal a vizesedés nagyon el tud durvulni, szétrepedhet a bőr szinte mindenhol a testeden (kar, láb, mell, has, stb.), ami nagyon csúnya lesz később.


De miért nem választod a legkönnyebb utat és kérdezed meg az orvost? :D

2010. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
SZia! Második babámat várom a napokban, már az elsővel is vizesedett a lábam. Semmi más, csak a lábam, de az durván. A vérnyomásom alacsony (mindig is az volt), cukorral nincs baj, pont mint nálad. Így aztán nm nagyon izgat, ki milyn diétát javasol. A babának semmi baja és én az elsővel is szülés után egy héttel a régi (36-os) ruháimat hordtam, mert a víz azonnal lement, csíkjaim se lettek... Szóval ha nincs más gondod, nem kell parázni.
2010. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem pont azt javasolta az orvos, hogy egyek annyi dinnyét, amennyi belémfér, mivel vízhajtó hatású. Ha nem lett volna igaza, már kiderült volna, mert áprilistól napi 3-6 kiló (!) dinnyét befalok, függő vagyok :-) És vizesedés egy szál se.
2010. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!