Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolso mensi 1. napja alapjan...

Utolso mensi 1. napja alapjan ma vagyok 7+1, ennek ellenere a mai UH-on 7+5nek mondtak. Mi lehet a baj? En szamoltam el valamit, vagy ezek az adatok nem mindig hajszal pontosak UH-on? Vagy a baba no gyorsabban?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam pont fordított a helyzet. Mensi alapján, már 10 hetes terhes vagyok, de az Uh szerint csak 9 hetes és 1 napos. Nálam valószínűleg később volt a megtermékenyülés, mint középidő.

Biztosan nincs semmi baj.

2008. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korai szakaszban csak az uh-on mért adatok, méretek alapján saccolják a terhesség korát. Az is számít, hogy mikor volt a megtermékenyülés, a mensidhez képest - ebből adódóan is símán lehetnek csúszások.

De ne aggódj, biztos nincs baj, 4 nap különbség meg szinte semmi.

Boldog babavárást!

2008. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az uh-n a doki kattintgat az egérrel, így méri meg a babát, tehát fél miliméterrel arrébb kattintva már néhány nap, sőt ilyen picinek akár 1-2 hét különbség is kijöhet. Most se, a későbbiekben se foglalkozz ezzel, csak kb lehet belőni a pontos hét+napot, még 4d-vel is.
2008. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azert szeretnem tudni, mert egyreszt bekavarodtam most, masreszt az utolso mensi elso napja szept. 30, onnantol szamolva vagyok ma pont 7+1, a baba pedig tutira okt. 11-en fogant, mert pont aznap teszteltem negativat, valamint abban a ciklusban akkor voltunk egyutt eloszor, es pont kozepidoben voltam, tehat valoszinuleg volt is akkor peteeres.
2008. nov. 19. 14:11
 5/8 A kérdező kommentje:
Jol van akkor, jol gondoltam hogy hajszal pontosan nem tudjak megnezni. Jajj, olyan jo erzes volt latni, ott luktetett a picike. :D Kaptam egy szep kepkeretet is benne a fotoval. :D
2008. nov. 19. 14:12
 6/8 A kérdező kommentje:
Jajj, meg az lemaradt, hogy UH alapjan 13mm a baba (CTR vagy CRL vagy mi...)
2008. nov. 19. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi. A mérések csak körülbelili értékek, egyáltalán nem biztos, hogy akkora a baba, amekkora. Minden mérés +/-10-15 nappal kell számolni, de gondolom ezt a dokid is említette neked, ha szóltál neki.
2008. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolonak: Nem, az ultrahangos doki nem mondott semmit, vagyis nem igazan emlekszem, pedig szoltam, hogy mensi alapjan akkor voltam 7+1.
2008. nov. 20. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!