Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. hét után mért UH adatok...

28. hét után mért UH adatok módosítják még mikor jön a baba? 28 hetesen minden értéke 31-32 hetesnek felel meg a fiamnak, azt mondta az orvosom lehet előbb jön.

Figyelt kérdés

De a 12.hetes UH-n stimmeltek a méretei, és én meg épp úgy tudom hogy 20.hét után már egyéni jellemzők miatt is lehet nagyobb a baba.Nagyon nem lenne mindegy kb.mikorra várható mert aug.8ra vagyok kiirva és a férjem is akkortájra venne ki szabadságot, de ha már 3 héttel előbb megszülök? Tudom nem lehet ezt így pontosan megmondani hiszen ritkán szülnek a nők ÉPP a kiirás napjára, na de 2-3 hét az elég sok.

A menzeszhez nem tudok viszonyítani mert még szoptattam a nagyobbamat (lány).

A lányom 2 nappal a kiirt időpont után született.


2011. jún. 1. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

A mért adatok alapján az orvos is csak azt tudja mondani, hogy LEHET RÁ számítani, hogy előbb érkezzen az apróság.

35. héttől már nem veszélyes a kora szülés.

Nővérem majdnem 1 hónappal hordta túl unokaöcsémet. Párom és én is 1 hónappal hamarabb születtünk.

És jelenleg úgy tűnik, hogy júl. 11 helyett június közepén nálunk is meglesz a picur.

Bár, örülnék, ha bent maradna a kiírt időpontig!

2011. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 30 hetesen voltam dokinál ultrahangon,ahol a mért értékek alapján 32 hetes voltam.Annyit mondott a doki rá,hogy nem kell megijednem a mért értékek normálisak a baba nagy.

Nem mondta,hogy előbb szülök vagy valami.

És általában a méret alapján számolja a gép a terhességet,de mérvadóbb a menstruáció szerinti dátum.

Én augusztus 1-re vagyok kiírva és utoljára meg már július 21-re írt ki.Én augusztus 1-re számolom nem előbbre.

2011. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Na igen, de nekem nincs mihez számolni mensi híján...Amikor mondtam hogy nem lehet e hogy csak nagy baba, a dokim is csak így félig viccesen annyit mondott hogy jó hát majd meglátjuk előbb jön e vagy olyan nagy baba lesz.
2011. jún. 1. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Szerintem a legelső kiírt dátumot vedd figyelembe.A sokkal pontosabb mint a mostani mérés.

Nekem is a 30. heti mérés előtt a 18 hetesen csak 3 nap eltérés volt.Azelőtt meg 1 nap.És most a 18. heti uh után volt 30. héten akkor meg már 2 hét eltérés volt.

2011. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha nem tudod a dátumot, honnan tudod hogy 12hetes UH jó volt -e? Mármint a dátumot tekintve. 12hetesen meg egyformák a babák, az a legpontosabb saccolás a szülésre azt vedd figyelembe.

Nálam is úgy volt, ahogy az utolsó válaszoló írta, 30-35hetesen már volt hogy egy-két héttel is hamarabbra hozta a gép a szülés várható időpontját. Ilynekor nagyobb méretű a baba. Én így is kerek 40hétre szültem, 3800gramm volt a baba- tehát nagyobb volt mint az átlag, de nem volt óriás.

2011. jún. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát pont ezért mondom, amit te is írsz...szóval hogy lemérik a baba crl-jét mondjuk x mm és abból pár napos pontossággal megmondható a kora, ott nem lehet 2-3 hetes eltérés mivel állítólag még egyformán fejlődnek a babák.

Ezért mondom hogy AKKOR mikor a 12 hetes mérés történt a babám crl-je alapján valóban 12+1,2,3 lehetett max.De nem lehetett volna mondjuk egy 56 mm-es crl alapján 15 hetes.:)

2011. jún. 1. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a 12 hetes uh-n pontos volt a méret, akkor az a jó. Ezt azért is írom, mert valaki kérdezte, hogy ha nem tudod a menzit, akkor honnan tudod hogy a 12.heti jókor volt e?! Azért mondják, hogy ahhoz képest tudják belőni, mert nem csak a méreteket nézik. A szonográfus akkor látja, hogy "kész van a baba", tehát a szervei kifejlődtek, és elindult a működésük. Ez mindenkinél a 12.hetinél következik be!!! Utána már "csak" növekedik, így lehetnek eltolodások, de elmérések is. Én voltam 2 nap különbséggel u.h.-n és a két mérés között majdnem 10 nap különbség volt.

Tehát, a 12. heti u.h.-hoz mérj. És ott nem a méretek alapján mondták, hogy 12 hetes

2011. jún. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!