Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma majdnem 8 hetesen elment a...

Ma majdnem 8 hetesen elment a babám. Hétfőn (2 napja) néztek pedig uh-n szépen fejlődött és már szívhangja is volt. Nagyon kivagyok! Miért történhetett ez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 19. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Jajjj, nagyon sajnálom! Az orvos nem mondta, hogy mi történt?

Iszonyatosan nehéz lehet, sok erőt és kitartást kívánok!

2008. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia, mi történt?

Azért kérdezem ,mert 6 hetesen velem is történt jónéhány dolog. Nekem is majdnem elment a baba, de azóta szerencsére, jol vagyunk és 18 hetet tapossuk.

(nekem nem lettek jók az eredményeim, görcsöltem, véreztem... majd kórház, infúzió... de a baba erősnek bizonyult, és kitartónak. )

Nekem nagyon sokat kellett pihennem, csak kevés séta volt megengedve, és a mai napig vigyáznunk kell magunkra

kitartást, és problémaments pocakodást kivánok.

2008. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Jujj ,de gaz! Szivbol sajnalom! En pont ma voltam UH-on par oraja, 7+5-nek szamoltak ez alapjan, a baba szive ott luktetett, a fajdalmaimra azt mondtak normalis. De most a te eseted kapcsan elszomorodtam. :( Most megint ramtort a para! Szabad tudni hogy tortent? Eros gorcseid voltak, vagy mi??? :(
2008. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom ami történt, fogadd együttérzésem. Sajnos 2,5 éve én a 9 hetes babánkat veszítettem el. Eltelt egy év is mire fel tudtam dolgozni, amit megnehezített, hogy nem sikerült újra teherbe esnem.

Akkor én is bújtam a netet, hogy mi lehetett az oka, kérdeztem az orvosokat, de sehol nem kaptam konkrét választ. (a szövettanból sem derült ki semmi)A doki azzal nyugtatott, hogy valószínűleg nem lett volna egészséges, de ez sem vígasztalt.

A legfontosabb, hogy tudd, nem a te hibád volt, te mindent jól csináltál, mindent elkövettél hogy ő egészséges legyen. Sajnos a sors így akarta.

Hatalmas űrt éreztem, de arra gondoltam, ha letelik az a pár hónap ismét próbálkozhatunk. Próbálj meg te is erre gondolni, és hogy szeretitek egymást a pároddal és sok egészséges kisbabátok fog születni! Tudom hogy nagyon nehéz, de ki kell bírni!

Kívánok hozzá sok erőt, kitartást, és persze minél hamarabbi gyermekáldást.

Én most vagyok 18 hetes terhes, és még mindig folyamatosan aggódom, nehogy valami baj legyen. Még most is alig merem elhinni, hogy sikerült, de tudom, hogy tavasszal már egy édes pici baba fogja felforgatni az életünket!

2008. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

a második válaszoló vagyok, most olvastam ujra, hogy én elnéztem, mert ugy olvastam h majdnem elment... Ne haragudj, nagyon sajnálom...

Kitartást és sok erőt kivánok..

2008. nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia nagyon sajnálom a történteket.Nagyon nehezen írom le,de még mindig jobb ha ilyen korrán megy el.Én 38 hetes voltam mikkor megálapították hogy a kicsi nemél már pár napja,azonnal a korház és úgy szültem meg sajnos mindent végignéztem.2 év után megint sikerült teherbe esnem és 11 hetessen elment.Ez 8 éve történt.A harmadik terhességem gond mentessen zajlott és született egy kisfiam és rá 5 évire egy kisleányom,aki most 5 hónapos.Az orvosok szerint a 11 hetes vetélést génhiba okozta.A nagyobbik baba elhalálozására nem kaptam magyarázatot.Kitartás!!!Sok sikert a másik babához!!!!
2008. nov. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnálom. Én 20 napja veszítettem el a 9 hetes pocaklakómat. A dokim azt mondta, hogy szinte biztosan nem mutat majd semmit a szövettan. Azzal "vígasztalt", hogy genetikai eredetű betegség miatt lehetett. Vagy pedig, mert a terhességem elején elkapott egy makacs vírus és az árthatott Neki.

Nagyon nehéz feldolgozni, bárhol, bármikor képes kicsordulni a könny a szememből, pedig épp nem is az angyalkámra gondolok.

A miértre mi itt nem tudunk választ adni. De biztatni tudunk, hogy a pihenő idő után, próbáljátok meg újra. Gyógyulj meg lelkileg, engedd el Te is az angyalkádat és készítsd fel a lelked az újabb kis jövevény fogadására.

Nagyon szorítok, hogy mihamarabb gyönyörű kisbabátok születhessen!

2008. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is szívből sajnálom, ami történt, nekem hat hetesen ment el a babám. Én is sokfelé kérdezősködtem, és próbáltam utánnajárni a dolognak, hogy még egyszer ne történjen velem ilyesmi, de sajnos ilyenkor a dokik is csak egymásra néznek. Végül az egyik belgyógyász ismerősömtől kaptam azut az elfogadható választ, hogy két eset lehetséges: az egyik, hogy nem tudott rendesen megtapadni a baba, a másik, hogy olyan súlyos genetikai rendellenesége van, hogy egyszerűen életképtelen lenne, így a szervezet kidobja magából.

Mindenestre tényleg arra gondolj, hogy hogy most az elején történt, nem amikor, már nagyobb, és esetleg még meg is szülnöd és már sokkal jobban megszeretted.

A másik pedig, hogy ha spontán vetélés volt, két-három múlva újra próbálkozhattok!

Én a vetélésem után két hónappal estem teherbe, és azóta minden a legnagyobb rendben, most vagyunk 19 hetesek. Szóval kitartás, és inkább arra a babára próbálj gondolni, aki hamarosan fog rugkapálni a pocidban, mert ez lesz az igazi gyógyír!

2008. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hihetetlen milyen sokan vagyunk akik igy jártak.Mikor velem történt(márciusban)azt hittem csak velem történhet ilyesmi.Mi lehet az oka,hogy ilyen sokan igy járunk.Nem tudom.Nekem 10hetesen halt el magzatom,az orvos azt mondta higgyem el jobb igy,ami egézséges az akkor is megmarad ha fejre állok.1-2napig sirtam,majd megprobáltam nem tudomást szerezni rola,és erősnek látszani.Azt mondtam nem adom fel.Kivártuk a 3honapot és ujra terhes lettem.Annyibol rossz volt,hogy végig rettegtem,rettegem az egészet.Könnyü mondani,de szedd össze az erődet,a következőnek nagy szüksége lesz rá.Szoritok.21hetes km
2008. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Nekem a 6. héten volt szívhangja a babának, aztán a hét végére megállt a fejlődésben és nem volt többé szívhang sem, végül a 8. héten műszeresen bejezték a terhességemet elhalás miatt :-( Ez 6 napja történt. Nagyon fájt, de valószínűleg genetikai rendellenességgel született volna meg és ezért jobb, hogy még most történ meg így, mintsem egy beteg gyermeket gondozni egy életen át! Nehéz feldolgozni, de muszály! Az orvosom szerint a terhességek min. 50 %-a végződik vetéléssel, főleg az 5.-6. héten (sokan csak azt veszik észre, hogy késik és erősebb a mensijük).

Sok erőt kívánok Neked a jövőben és mielöbbi egészséges kisbabát, ahogyan az összes sorstársunknak is!!!

2008. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!