Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édesítőszert szabad enni...

Édesítőszert szabad enni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok teát iszom mióta hidegebb időjárás van! Előfordul hogy naponta 1-1,5 litert. Viszont tartok tőle, hogy nem túl egészséges a sok cukor miatt, nem akarok sokat hízni, így is 31 hetesen 12 kilónál járok! Próbáltam cukor nélkül, de úgy nem olyan finom... A méz meg ilyen mennyiségnél drága!

Szerintetek lehet helyettesíteni a cukrot édesítőszerrel (pl. Glukonon), vagy inkább csináljam kevesebb cukorral?


2008. nov. 18. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Az édesitőszer mesterséges,én akkor sem mertem enni,mikor nem voltam terhes.A boltban vásárolt méz pedig pénz kidobás.Az csak cukor.Igyad cukor nélkül citrommal,meglehet szokni.Nincs az ismerőseid között méz termelő.Olcsobban adná és kevéskével innád.Én a gyümölcs teát cukor nélkül iszom,már megszoktam.
2008. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem javasolta a védőnő, mert 7,4 lett a terheléses cukorvizsgálat eredménye.

10 éve egyébként azt használom, sokszor még kajákba is.

Ja és aki cukorbeteg, az is kénytelen ezt használni.

2008. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

én is edesitoszert hasznalok. igaza van az elsonek, a bolti mez gyakorlatilag cukor sajnos (nemcsak kaloriara, hanem ugy ertem felcukrozzak, a bolti mezek 80%a hamisitott ily modon)


en is edesitoszert hasznalok, evek ota. lehet, hogy nincs benne a top 10 egeszseges taplalékkiegeszitoben, de a legkisebb rossz, a cukor sokkal rosszabb!

2008. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

Az édesítőszer sokkal károsabb, mint a cukor, úgyhogy hanyagold!!

Ha adsz magadnak egy kis időt, megszokod a teát ízesítés nélkül, és rájöszs, hogy a teának íze van:-) Mert cukorral és citrommal olyan, mint a meleg limonádé...

Én egy diéta miatt szoktam le a cukorról, eleinte tudom, nekem is borzalmas volt, de rájöttem, cukor nélkül jobban lehet érezni a tea ízét:-)

De ennyi cukortól nem lesz bajod amúgy sem:-)

2008. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!

Közben kipróbáltam kétféle gyümölcsös teát is cukor nélkül, csak citrommal és végülis nem is olyan rossz!!! :)

Boldog babavárást Nektek!

2008. nov. 18. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Persze, hogy használhatsz, a cukorbetegek is ezt teszik! Oké, hogy mesterséges anyagokból készült, de végső soron a kenyér is, sőt a felvágottak is tartalmaznak jó nagy százalékban mesterséges anyagokat. Én nem terhesen is mindig édesítővel ittam a kávét/teát, van már egy szép egészséges kislányom, a másodikkal most vagyok a 36. hétben és a leleteim kiválóak. Szóval nyugodtan! :)
2008. nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves mindenki, aki azt mondja, hogy iható a tea edesitoszer nelkul is: igen, sok tea iható, sok viszont nem.

peldaul a kedvenc teakeverekemnek úgy jön ki igazán az íze, ha egy kis tejszínt teszünk bele. kimondottan így van "kitalalva"..

tudom, hogy nagyon sokan filteres teat isznak, de én általában mindent kipróbálok, és nagyon sok teánál igenis cukorral/édesítőszerrel jön ki az íze. és nem, nem gyumolcsteakra gondolok, mert azokat nem nagyon szeretem.

de pl az almáspite ízű teába muszáj beletenni egy szem édesítőszert, vagy a paprikás teába, hogy ne legyen olyan "vad" az íze.

szóval nem mindig működik az idd édesítőszer nelkul elmélet.


(amugy meg a harmadik valaszadó voltam, kedves negyedik valaszadó, nem hiszem, hogy meg kéne mondanod, mit tegyek. sok tea van, amit magaban iszok, sok teaval kapcsolatban viszont _nem_ hanyagolom az édesítőszert.

mellesleg ez a "fórum" a tapasztalatok megosztására való, nem mások meggyőzésére, nem? amúgy meg nézz körül, gyakorlatilag mindenben mesterseges anyagok vannak, amikben meg nincsen, azt egyszeruen hosszutavon nem tudom megfizetni.. még a zoldseg, gyumolcsokben is ha megfigyeled, az is tele van nyomva karos anyaggal, hogy szepen nojon, ne egyek a bogarak, stb..es nem mindig jon le egyszeru mosassal, van amikor a legjobb reszetol fosztanak meg minket ezek a dolgok... szóval nemhiszem, hogy az edesitoszer lenne a legnagyobb baj )

2008. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!