Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikos kérdés. Ha ugyanazon...

Lombikos kérdés. Ha ugyanazon a napon megtermékenyített embriók vannak lefagyasztva, akkor ők mind egyforma neműek?

Figyelt kérdés
pl beültettek az anyának 2 embriót,mindkettő lány.Ha egy másikat is vállal később,az is lány lesz?Valaki tapasztalt ilyent?Mennyi az esély?
2010. júl. 19. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem vagyok lombikos, de miért lenne mind lány? Sok a lombikos külön nemű ikerpár. Szerintem alapból nem válogatják külön a nemeket, hanem azokkal a spermiumokkal termékenyítik meg a leszívott petesejteket, amelyiket a legerősebbeknek látnak. Vegyesen lehetnek x és y kromoszómájúak.
2010. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan dehogy! Miért lenne mindegyik egynemű??? A biológus nem is látja megtermékenyítéskor, hogy az adott hímivarsejt milyen kromoszómát hordoz. Az alapján választja ki, hogy melyik az erős és megtermékenyítőképes. Szép is lenne, ha így előre lehetne tudni, mert akkor egy kívánságműsor lenne az egész, én fiút kérnék én meg lányt stb. stb., ezt meg a törvény igencsak bünteti itt Mo-on


Üdv

11 hetes lombikos

2010. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi.én laikus módon gondoltam ezt.
2010. júl. 20. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!