Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes terhes vagyok....

26 hetes terhes vagyok. Ihatok valamilyen pezsgőtablettát? Gyomorégésre mit ajánlott szedni? Termálvízbe lehet úszni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyomorra Reni Antacid, termálvízbe 36-37 fokig.
2008. nov. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia


Mire akarsz pezsgőtablettát? Amúgy lehet, én kálciumot szedek.(pharmavit). De a gyógyszertárban megtalálod a neked megfelelőt, ott segítenek.

A termálvizet szerintem felejtsd el terhesség alatt.

A meleg vízben gyorsabban szaporodnak a bacik, hamarabb elkapsz bármit,(főleg ha nyitott a méhszáj) ugye ilyen helyeken sok-sok ember kikapcsolodik. Az uszásra az erre szakosodott helyeket keresd fel(esetleg). Azokat a medencéket csak erre a célra( kismamuszás ...stb) használják.

Sógornőm jó kis hüvelyfertőzést kapott a terhesség korai szakaszában és ebből kifolyólag a babucija szülés közben fertőzést kapott.Ennek a következménye volt hogy 2 hétig voltak benn a korházban míg kikezelték ebből.

De Te érzed, szerintem ezt a 9 hónapot kilehet bírni "közfürdőzés" nélkül.

Én is nagy wellness-es vagyok, imádom a termál és egyéb helyeket. De a babó az első már.

Boldog és egészséges babavárást és könnyű szülést

30 hetes kismama

2008. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a termálvizet nem ajánlják az orvosok, mert hogy könnyebben szaporodnak benne a bacik és csúnya fertőzéseket lehet összeszedni!

30 hetes kismama

2008. nov. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésekre válaszolva: pezsit lehet, gyomorra Rennie rágós tabletta (nekem nagyon bejött), termál: nem! Nem csak a bacik, miatt, meleg vízbe szintén ne ücsörögj, és ami nekem a legrosszabb volt, hogy szaunázni sem lehet!

Mindent a babóért, meg persze a mami egészségéért!!

Kilehet birni! :-)

Kellemes baba várást!!

40 hetes kismami!

2008. nov. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Rennie gyomorégésre nekem is bejött de most próbálom a Dr. Stomi tablettát ezt is szedhetik terhesek és a sok savra van ahogy a Rennie is.Valójában nekem nem is a gyomrom hanem a nyelőcsövem ég állandóan.

A termál vizet elvileg kerülni kell nem jó ha túl meleg vízben úszkálsz vagy üldögélsz azt mondják méh össze húzódásokat okozhat és beindulhat a szülés.

Érdekes ez a szauna dolog is.Mindenhol lebeszélik róla a kismamákat de én beszélgettem egy ilyen fürdő helyen dolgozó emberkével aki fel van készülve az ilyen helyzetekből.Nekem azt mondta használhatok szaunát de csak úgy ha egy vizes törölközőt a hasamra terítek hogy ne hevüljön fel ne legyen annyira meleg a pocakom és utána a zuhanyozásnál arra kell figyelni hogy úgy mossam le magam hogy a hideg víz ne érje a hasam.De még nem próbáltam.Talán nem is fogom.A pezsgő tablettát nem tudtam szabad-e inni de örülök hogy itt választ kaptam rá.

Boldog babavárást!

31 hetes kismami

2008. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

Az első válaszolóhoz csatlakozva,szerintem sem lehet gond a 36-37 fokos vízzel de azért ne sokáig legyél benne.

2008. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!