Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet ez az iszonyatos...

Mitől lehet ez az iszonyatos derékfájás?

Figyelt kérdés
36+4hetes vagyok,és ma reggeltől fáj a derekam egy pontban,de mostanra már annyira,hogy mozdulni se bírok szinte,már párszor elkapott a sírógörcs...annyira durva,hogy se fekve,se ülve,se állva,sehogy nemjó...egyfolytában fáj,belehasít,szóval nemcsak néha bele-bele nyilallik,nem,egyfolytába...a páromnak már mondtam az előbb masszírozza meg mert itt fogok meghalni,addig jó is volt,de utána mikor felkeltem,ugyanúgy fájt,de neki meg mennie kellett dolgozni,meg amúgyse masszírozhat egész nap:S Mitől lehet ez?Jóslóim vannak,tegnap is elég durván görcsöltem,de nem volt mellette derékfájás,most meg "csak"derékfájás van,görcs nincs.Esetleg belehet kenni valamivel ilyenkor?Vagy mit csináljak?Segítsetek mert nembírom...:( Dokihoz csak szerdán megyek.Köszönöm ha tudtok tanácsot adni!
2010. júl. 19. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor az elsőt szültem, vajúdáskor nekem abszolút nem a hasam fájt, hanem a derekam... Nem azt mondom, hogy Te most vajúdsz, de hogy ahhoz van köze, hogy készülődik a bébi, az tuti. Valószínűleg ahogy helyezkedik, nyom valami ideget, vagy ahogy tágul a medencéd, attól fáj.

Szegényke, nagyon sajnállak, tudom, hogy milyen rossz lehet az ilyen pokoli fájdalom, amikor ráadásul az ember az esélyét sem látja az enyhülésnek...

Próbáld meg azt, hogy jeget teszel rá, jégakkut, vagy fagyott borsót, stb, ami épp van otthon.


Huh, de most olvastam vissza, látom, hogy tegnap már voltak görcseid... Hát, talán jobb lenne megnézetned magad egy dokival, mert lehet, hogy mégiscsak kezdődik valami :)Be tudsz menni a kórházba?

2010. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az előbb már az ágyig alig jutottam el,azt hittem összeesek,aztán végre letudtam feküdni,de még a lábam se bírtam felrakni rendesen az ágyra,annyira fájt,levegőt alig kaptam közbe,és már oldalt is fáj úgyérzem,nem csak hátul kicsit baloldalt egy ponton,hanem mintha jönne oldalra...Soha neméreztem még ilyen fájdalmat komolyan mondom...:(Nagyon megijedtem.Ez tartott kb 3-4percig,aztán most enyhült megint.Jóslóim már a 30.héttől vannak,de ilyen erősebb görcsök kb 3hete néha.De ilyen derékfájás sose volt.Egyik pillanatról jön a másikra.Lehet hogy a baba nyomja,vagy a vesém?Vagy az hol van?Lehet hülyeségeket kérdezek,de már nemtudom mit gondoljak...kórházba nemszívesen mennék,pláne ne egyedül,meg a dokimmég szabin van:S De ha nem múlik hívom a párom hogy jöjjön haza és menjünk be.
2010. júl. 19. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Na mizújs? Hogy van a derekad? Egyben vagytok még???
2010. júl. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
még egyben,de éjjel semmit nem aludtam,mert még pluszba a hasam is görcsölt...:( Ma eddig még nemjött elő a derékfájás,csak kisebb görcsök,hát nemtudom mi lesz ebből,vagy miért van...holnap megyek nst-re meg dokihoz,majd mondom neki,kíváncsi leszek.
2010. júl. 20. 16:46
 5/5 A kérdező kommentje:
voltam nst-n,hát nem mozgott a drága...persze előtte meg utána igen..már másodszorra van ez,így mennem kell pénteken is,meg lehet vasárnap is...remélem minden rendben van vele.Amúgy ugyanúgy megvan a derékfájás,szerencsére nem egyfolytában,de 1nap többször..:S
2010. júl. 21. 21:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!