Milyen esetekben mondhatja azt a nőgyógyász, hogy el kell venni a babát?

Figyelt kérdés

Pár napja derült ki, hogy kisbabát várok. :)

Nagyon örülök neki, bár nem terveztük, védekeztünk - Pharmatex hüvelykúppal, de gyakrabban óveszer kombóval is.

Ugye a Pharmatex spermicid anyag, és öli a hímivarsejteket. Az esetnél, csak Pharmatexet használtunk, és attól félek, hogy károsodhatott, még célba jutás előtt.

Hétfőn megyek dokihoz, és rettegek attól, hogy azt mondja valami baj van. Ilyen korai szakaszban, mik lehetnek az okai, hogy elveszik? :( ( A teszt szerint kb. 3-4 hetes lehet.)



2013. szept. 7. 11:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

csak a közvetlen környezetemben (barátok, testvére, unokatestvére) 4 pharmetexes baba van. Egyiknek sincs semmi baja (habár a pharmetexnek nem túl jó reklám, szerintem ez inkább kiegészítő fogamzásgátlásnak alkalmas)

De a használati utasításra is rá van írva, hogy amennyiben megfogan mellette a baba, akkor semmilyen káros hatással nem bír ez a gyógyászati készítmény a magzatra.

Szóval emiatt ne aggódj.

A görcs, ha nem erős és nem jár vérzéssel, vagy magas lázzal szintén nem ad okot az aggodalomra, nekem az első trimeszterben végig szurkált a hasam ott, ahol a baba beágyazódott.

Könnyű és boldog babavárást.

2013. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

ami pedig az abortusz "szükségességét" illeti:

ha feszélyeztetné a terhesség kihordása az életedet

ha olyan gyógyszert szednél, ami nagyban károsítja a magzatot és szedését a terhesség idején sem hagyhatod abba (igen kevés ilyen gyógyszer van)

ezekről tudok

addig is ajánlom az orvostudakozo.hu oldalt, ahol hamvas ferenc nőgyógyász szívesen ad tájékoztatást és gyorsan, szakszerűen válaszol kérdéseidre.

2013. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Szia!Már rég voltál erre!Minden rendbe van a babával?
2013. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Szombat este arra keltem fel hogy csurom víz vagyok, (valószínűleg elszivárgott a magzatvízből egy jó adag, bár utána UH-n még volt mellette). Másnap, belázasodtam 40 fokra, hétfőn bementünk a kórházba, és már nem volt meg a szívhangja a picimnek. :'(

Kedden megműtöttek... :(

Valószínűleg a láz vitte el a szövettan 4 hét múlva mondja meg...

2013. szept. 26. 10:45
 25/28 anonim ***** válasza:
Oszinte reszvetem. Borzaszto, ami veled tortent. Mihamarabbi testi lelki felepulest kivanok. Ajanlom a vendegbabak.hu oldalt. Ha beszelgetnel nyugodtan irj, en is elvesztettem egy babamat. Lesznek meg egeszseges, boldog gyerekeid, akiknek a szomoru tapasztalat kovetkezteben meg ennel is jobb anyukaja leszel majd. Kitartast.
2013. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Igazából erre nincsenek szavak. Megtörtént, el kellett engednem, a következőre meg készülni fogunk. Nem is igazán voltunk felkészülve se lelkileg se anyagilag egy babára, de ha jönni akart..

Furán hangzik, de azt gondolom, hogy biztos lehetett valami oka ennek, és "jobb" így, hogy a 8dik héten történt. Volt az osztályunkon olyan akinél ugyanez volt csak ő 7 hónapos terhes volt. Aki napi szinten kommunikált már a babájával, rúgott jelzett.. el se tudom képzelni ő hogy dogozta fel...

2013. szept. 26. 18:30
 27/28 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Kívánok nektek a későbbiekben babócát és boldog családi életet. Most pedig nyugodtan gyászoljátok el, könnyebb lesz úgy.
2013. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Kedves kérdező! Összejött azóta a baba? ( Jó lenne happy endet olvasni) :)
2015. szept. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!