Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy van ez az abortusz kérdés?

Hogy van ez az abortusz kérdés?

Figyelt kérdés
Pl. Ahol legális ott hogy működik? Bemegy az anya és akkor azt mondja nekem nem kell és kész? Vagy az apa is dönthet?
okt. 19. 10:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
84%
A nő döntése, hogy szeretne-e abortuszt vagy sem, illetve a terhességnek csak egy bizonyos időszakáig lehet (nem vagyok benne biztos, hogy ez hány hét), amíg elég fejletlen még a magzat az eltávolításhoz.
okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
77%

12. hétig kell elvégezni, de hamarabb kell jeleznie, hogy minden engedélyezőn átmenjen addig.


Az apának, már bocs, de ebbe nincs beleszólása. Nem az ő teste és kész.

okt. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%

A nő döntése.


Abortuszhoz élő terhesség kell, szívhang (de lehet pulzálás is elég, azt nem tudom pontosan).


Tehát egy pozitív terhességi teszt nem elég.


Az új törvény szerint a nőnek meg kell hallgatnia a szívhangot. (Normális, emberséges orvos kikapcsolja a hangot.)


Utána kötelező gondolkodási idő van, pár nap. Ez a proktológushoz része. Megint visszamegy a nő, ha továbbra is kéri, akkor jönnek a további lépések.


Magyarországon 12. hétig végeznek abortuszt.

Most a kivételeket hagyjuk, ha valaki 18 év alatti, vagy egészségügyi okokból kell műtét, mert a nő életét veszélyezteti a terhesség, az más.

okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
*protokoll része, na
okt. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
2# nem hát, csak a gyerek lett volna az övé azért kérdeztem.
okt. 19. 11:00
 6/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem, a gyerek az anyjáé és az apjáé lett volna (bár ez így egy nagyon tárgyiasító megfogalmazás), de csak előbbi az, aki végigmegy a terhességen és a szülésen. Akinek jelentősen több terhe és felelőssége van.
okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Igen közös gyerek, de csak az anya eldöntötte. Akkor ha én nem akarok és anya igen én is mondhatnám hogy ezt most ne.
okt. 19. 11:04
 8/38 anonim ***** válasza:
87%
Mivel az anyja testében fejlődik a magzat, ezért eléggé egyértelmű, hogy neki több beleszólása van. A saját teste felett ő rendelkezik.
okt. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem, mert nem te hordod ki és nem te szülöd meg. A nő testének egy terhesség kihordása hatalmas teher és kockázat, ezért dönthet a nő arről, hogy vállalja-e a kockázatot vagy sem.
okt. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
És hogyha megszüli a közös gyereket utána hogy megy a nevelés ha én nem akarom?
okt. 19. 11:08
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!