Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mire kell várni az abortusszal?

Mire kell várni az abortusszal?

Figyelt kérdés

5,5 hetesen az uh-n petezsákot láttak embriót nem, visszahívtak 10 nap múlva szerintük kicsi volt még a terhesség.

6 hét 4 naposan magánba petezsák embrió nélkül..

10 nap múlva 7,5 hetesen nagyobb a petezsák 23mm, embrió még mindig nincs. Azt mondta az Uh-n az orvos, hogy nagy valószínűséggel nem fejlődik a terhesség. 2 hét múlva visszahívtak akkor már 9,5 hetes leszek.

Én nem szeretném megtartani, és ezt mondtam is bent.

Van már egy 2 éves fiam és nála 6 hét 4 naposan gyönyörűen látszódott minden, problémamentes terhességem, szülésem volt, és emiatt is érzem, hogy most nagyon nincs rendben semmi.

Görcsölök erősen, meg akar jönni érzés, és mellé olyan hasi fájdalmaim vannam, mint mikor szültem a fiam. Jósló fájasok, csak nem annyira erősek. Folyásom is van, de azt is látom, hogy az sem a normális.

Érzem, hogy baj van a terhességgel, hogy szerintem elfogok vetélni. Ráadásul rettentően rosszul vagyok, rosszullét és stb. Konkrétan szenvedek, már alapból a tudat is nagyon rossz, hogy nem fejlődik a baba...

Kérdésem, hogy mire kell várni?

Ha elszeretném vetetni, akkor mire várunk az abortusszal?

Hagyjuk, hogy a természet végezze a dolgát? Én is jobban örülnék ennek, de az idő nagy úr...

Szeretnék már túl lenni rajta és nem tudom mire várunk..



okt. 7. 23:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Kitartást kívánok.


Abortusz feltétele az élő terhesség, pulzálás vagy szívhang (nem tudom pontosan, valaki pontosítson nyugodtan).


Az új törvény szerinti neked is kötelező meghallgatnod a színhangot. Emberséges orvos kikapcsolja a gép hangját, legalábbis remélem, még bízom az emberségességben...


Protokoll, hogy ezután pár napot várni kell, gondolkodási idő, kötelező, majd egy második beszélgetés, ha még mindig kéred, mehet az időpont szervezése.

okt. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert az orvos abban bízik, hogy magától elmegy, nem kell missed ab.
okt. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom, hogy szenvedsz.
okt. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
1es és ha kikapcsolja a hangot hogy hallgatja meg a nő?
okt. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagyon úgy néz ki, ez spontán véget ér.
okt. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

"Az új törvény szerinti neked is kötelező meghallgatnod a színhangot. "


Ez így nem az. A törvény szerint a magzati életfunkciók működésére utaló tényezőt egyértelműen azonosítható módon kell bemutatni. Ez lehet a szivhang és lehet az is, hogy az orvos ramutat a képernyőre és azt mondja: a nézze, ez itt a szív pulzalas.

okt. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert a missed meg az élő terhesség elvetetése nem ugyanaz és nem ugyanaz a procedúra sem.

Ha él, csak nem akarod, akkor csvsz, gondolkodási idő, és majdnem 48 ezer forint az ára.

Ha missed, akkor az orvosi indikáció, nem kell sehova menni és ingyenes.

okt. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. De ezek alapján amúgy màr kimondható lenne a missed, mert kèt héttel a petezsák után lennie kell embriónak és szívmüködésnek, neked meg már eltelt 20 nap.
okt. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nincs szívhang, nem írhatnak ki abortuszra. Addig várják, hogy vagy magától elmenjen, vagy bizonyítható legyen, hogy nem fejlődik.


Ez ilyen sajnos.


Én meg akartam tartani. 7hetesen mentem, 18mm petezsák.

1hét múlva kontroll.

8hetesen 22mm petezsák üresen. Ekkor mondta a doki, kiír műtétre, mert 10mm felett szikhólyagot, 15mm felett embriót kell látnia benne. Ebbe nem volt.


9hetes voltam, mikor műtöttek.


(Amúgy ha nem fejlődik, ingyenes a műtét, ha fejlődne és abortusz lenne, akkor fizethetsz. Neked is "megéri" várni, elhiszem hogy nehéz.)

okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Emberséges orvos kikapcsolja a gép hangját, legalábbis remélem, még bízom az emberségességben..."


Mikor elsőre nézték most nekem 6 hetesen, megkérdezte a doki, meg akarom-e tartani, mondtam, hogy igen. Csak ezután kapcsolta be. Ezt nagyon értékeltem.


A kérdésre:

Egyébként igen, azért várnak, mert ha nem fejlődik, és be kell avatkozni, akkor nem abortusz, hanem missed ab, nem kell fizetni érte, meg nem választható opció, hanem muszáj.


Ha meg magától elmegy/felszívódik, akkor ugye az se kell.

okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!