Van itt olyan, aki a kovid miatt nem tudott menni abortuszra?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm mesélte, hogy a környéken nem egy anyukáról hallott, akik a kovid miatt, hiába voltak határidőben, védettségi igazolvány hiányában és az ez miatti ügyintézési hátrány miatt kifutottak az időből.

Valamint ha pl a műtét előtti pcr teszt pozitív, akkor mégis mihez kezdenek? Meg kell szülessen a gyerek?



2021. dec. 1. 11:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Védekezni kellene felelősségteljesen és nem lenne probléma. De úgyis én leszek a rossz ezzel a véleménnyel...
2021. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem az utolsó pillanatban lenne az abortusz akkor még lenne idő oltásra vagy átrakni másik időpontra. De igazából jobb lenne ha az ilyen emberek nem szaporodnának. Nem védekezik, majd még neki áll feljebb, hogy egy világjárvány miatt nem csinálják meg az abortuszt.
2021. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
2#es. Tudod ezek azok akik fogamzásgátló,spirál, szakadt gumi miatt lettek terhesek. Haha
2021. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi de ez inkább terelés és nem akarták elvetetni.

Pcr előtte 3nappal kell csináltatni.

Védettségi nem kötelező tudtommal.

2021. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit abszurd már az is, hogy több ismerősödről tudsz.

Az abortusz olyan dolog, amit a legjobb barátnőmnek ha elmondok, nagyon max a szüleimnek, de biztos hogy nem kürtölöm világgá. Ergo nekem fura, hogy olyan közegbe vagy, ahol az emberek ezt random elmondják bárkinek.


A fura alatt pedig azt is értem, hogy ha tényleg ilyen nagy arányba vannak az ismerőseid akik még úgymond fel is vágnak vele, ott tuti nincs védekezés. Szóval első sorban keressük itt a problémát.


Másodsorban nem utolsó utáni hétre kell hagyni az abortuszt, hanem minél hamarabb cselekedni. Ergo egy pozitív covid teszt már csak azért se kéne eltántorítson, mert úgy 2 hét alatt átesik rajta körülbelül.


Harmadrészt: manapság nagyon kevés embert ismerek akik oltásellenesek vagy szimplán nem oltottak, ellenben az ismerőseim szoktak mesélni egy-egy ilyen rokonról vagy városlakóról és mindig feltűnik, hogy nem a legértelmesebb osztálybeliek. Szóval ez a téma nekem gyanús: van egy csomó ismerősöd akik basznak mint a nyulak védekezés nélkül, persze nem is oltatnak, mert az aluminiumcsákójuk leesne a fejükről, de elvárják, hogy ők legyenek előnybe részesítve, amikor a kórházakba úgy terjed most a járvány mint a futótűz?

2021. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen nincs.


Szimplán kifutottak az időből. Lehet direkt, lehet véletlen.

Nem a covid miatt nem volt abortuszuk.

2021. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Jaj... Na akkor kiegészítés... Én gyógyszert szedek. Hozzáteszem évek óta, rendeltetés szerűen, sose volt még probléma. Hiába irja a tájékoztató hogy 99%-ban véd, és az az 1% is csak emberi mulasztás többségében, sokat olvasom, hogy valakinek így jött össze a baba. Most lehet ellhalgat egy betegséget, kifelejtett tablettát, vagy egyébb mást ami miatt a hatásfok csökkenhetett, de ott van akkor is az esély,mint minden másnál. Gyógyszernél ráadásul nem látszódik ha hiba csúszott a számitásokba,és olvasom, hogy van aki ugyanúgy tovább is menstruál.

Na mindegy, lényeg a lényeg, csak az érdekelt volna, hogy van-e igazságtartalma ennek, vagy történt-e ilyen valakivel ténylegesen.

2021. dec. 1. 12:44
 8/24 A kérdező kommentje:

6-os

Gyermekvédős vagy családsegítős, aki ezzel foglalkozik, az állította ezt "elvileg". Abszurdnak tartom én is, és hajlok afelé, hogy csak mellébeszélés volt,bár nem értem hogy miért.

Ebből kifolyólag merült fel a kérdés is, hogy védettségi nélkül hogy működik a dolog.

2021. dec. 1. 12:49
 9/24 anonim ***** válasza:
2021. dec. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Sürgőségi beavatkozásnak számít, szóval ezzel nem tökölnek.
2021. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!