Kötelező vagy ajánlott cukorgondozóba járni?
Kedves Kérdező,
mikor szoktad mérni a cukrot, éhgyomorra van 7 alatt, vagy étkezés után 60 perccel?
38 evésen lehetne benned annyi felelősség, hogy kötelezően mész.
Ha 2 hetente kell járnod, akkor biztosan rossz az eredmény. Ha pedig jo lesz, akkor úgy sem fognak ilyen gyakran visszahívni.
Édesanyám magasról tojt a GDM-ére, pedig az összes terheléses eredménye szar lett (de a doki azt mondta, hogy ne stresszeljen, csak ne egyen csokit, miközben már ++++ cukor volt a vizeletben). Két koraszülése lett, egy a 25. héten majd rá 3 évvel a 29. héten... A koraszülések előtt pedig volt 10 vetélése, ami valószínűleg szintén a cukor számlájára írható.
Ne kockáztass, járj el arra a 2 heti 5 percre, tartsd a diétát rendesen és mérd a cukrod!
Az az igazság, hogy ha MINDIG 5 alatt van az éhgyomri cukrod és MINDIG 7 alatt az étkezés utáni, mindezt diéta nélkül, akkor, legalábbis egyelőre, tényleg nincs gond. A 7-es határértéket az egészséges terhesek értékeihez igazítva állapították meg. Terhességben élettanilag romlik némileg mindenkiben az inzulinérzékenység, vagyis magasabbak a cukrok kissé, de nem cukorbeteg terheseknél sosem mennek 7 fölé, még az étkezés utáni csúcson sem. Vagyis akinek diéta nélkül 7 alatt maradnak az értékei, azok nem cukorbetegek.
Itt tényleg az a kérdés, hogy szúrópróbaszerűen mértél-e párat, vagy naponta egyet-kettőt, vagy mindig mérsz-e.
A másik, hogy amit leírtam, sokkal megnyugtatóbb lenne a diabetológis orvostól hallanod, és akkor a legnagyobb nyugalommal nem járni addig, amíg nem változnak rossz irányban a mért értékeid. Tehát ezért érdemes lenne elmenned legalább egyszer. Akkor viszont őszintén elmondnai, hogy diéta nélkül ilyen jók az értékeid, mert diétával a GDM-es kismamák többségének is ilyenek.
A terheléses rossz eredményt ritkán, de okozhatja a megelőző napokban fogyazstott átlagos felül sok CH. Ha valami miatt nem egyértelmű a diagnózis, mert pl. nálad is ellentmondás van a terheléses érték és az étkezés után mért értékek között, meg szokták ismételni a terhelést, és tisztázzák a diagnózist.
Én a helyedben ennek utánajárnék.
Mielőtt lepontoztok, bár nyugodtan tehetitek, én avgyok az inzulinos GDm-es kismama, tehát nem ízért írtam a fentieket, mert lazaságra biztatnék bárkit is, ha felmerül a GDM gyanúja. Viszont ha igaz, hogy ennyire jók a mért értékek, akkor egész egyszerűen nem GDM-es valószínűleg.....
A terheléses rossz eredményt hogyan okozhat korábban fogyasztott CH?
Az éhomit 12 óra éhezés után mérik, ez a kiinduló érték (ha ez magas, terhelést nem is csinálnak), szóval van egy normál kiinduló értéked-és erre jön a terhelés, 1 órával étkezés után 2 mmol emelkedés, 2 órával utána vissza kell állnia a kiinduló szintre.
Ha normál értékről indul, márpedig arról kell, ezt nem emeli a korábban elfogyasztott szénhidrát, miért emeli a terheléses értéket?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!