Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Jelenleg nincs védőnőm. Nem...

Jelenleg nincs védőnőm. Nem tudják még kihez fognak rakni?

Figyelt kérdés

Sajnos meghalt a védőnőm múlthéten. Ma mentem volna tanácsadásra, de mondták, hogy mi történt.

Egyenlőre nem tudják megmondani, hogy kihez kell járnom, ill. ki "felügyel" majd rám és a születendő kisbabámra.

Helyettest sem tudnak biztosítani, mert a kerületben 4-en vannak és már mindenki - mindenkit helyettesít.

Szabadságok, védőnőhiányok miatt.


Az önkormányzat fog elvileg döntést hozni, de egyenlőre még a fő védőnő sem tudja, hogy ez mikor lesz.


Szeptember elejére vagyok kiírva.

Ha addig nem lesz új védőnőm, akkor elég, ha a leendő gyerekorvossal tartom majd a kapcsolatot és őt hívom fel a kórházi távozásról?

Vele már beszéltem, a mobil számát is megadta.


Vagy ilyen esetben ez hogy működik?


2013. aug. 6. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy működik, nem voltam ilyen helyzetben, csak annyit mondhatok, hogy ne izgulj ezen.

A gyerekorvos a lényeges. Ha bármilyen egészséggel kapcsolatos kérdésed lesz, hozzá fordulhatsz.

Ha más "kisebb" kérdésed van, akkor barátnők, anyukatársak, számodra megbízható nő ismerősök segíthetnek. Vagy akár ez az oldal.

Ha szoptatással kapcsolatos kérdésed van, akkor bármikor felkereshetsz egy szoptatási tanácsadót, akár a

www.ibclc.hu-ról

vagy a www.lll.hu-ról.


Utóbbi oldalt szívből ajánlom olvasgatásra még szülésig. Én is sokat tanultam onnan, és ők segítettek telefonosan is, ha problémám volt. Történetesen az első gyerekemmel az első védőnőm egy fiatal frissen végzett gyermektelen lány volt, aki bár nagyon kedves volt, semmi hasznosat soha nem tudott mondani, csak amit ők is "tanultak", tehát az "elméletet".


Ne izgulj, menni fog az, és előbb utóbb biztosan lesz védőnőd hivatalból is.

2013. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én már voltam így, az enyém felmondott, a többiek meg nem vállalták a helyettesítést. Itt is az önkormányzathoz kellett pályázni, és eltartott egy darabig, amíg lett új. Nekem szerencsém volt, mert még a terhesség elején volt, és most már van megint, de hónapokig voltunk v.nő nélkül.


Akkor a nődokim segített sokat (aki nő), ha kérdésem volt, és beutaló kellett (pozitív az ellenanyagom is ráadásul) és a gyerekorvos.

2013. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudom felétek hogyan müködik de törvényileg én ugy tudom egy kismamát sem hagyhatnak védönö nélkül. mindenképp kell hejetesités,az adott körzetet felosztjak a dolgozo védönök között.törvény irja elö hogu az ujszülötthöz a gyerekorvosnak és a védönönek is ki kell menni.

nekem sincs védönöm mert aki lenne gyesen van a hejettesével még nem talalkoztam.bar én még csak most jelentkeztem nalluk és 2masik védönö adta a kiskönyvet. terhesgondozasra jarni kell,a védönöi szolgalatot kötelesek biztositani annak aki igénybe veszi.siman bemehetsz masikhozaddig vagy felhivhatod öket ha kérdésed van. a finanszirozasok miatt sürgösen meg kell oldaniuk szerintem.

2013. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!