Lombikbébi program?

Figyelt kérdés
Petefészkemen lévő ciszta nem akar felszívódni és csak egy petefészkem van. Ma az orvosom azt tanácsolta kezdjünk el a lombikbébi programon gondolkodni. Ez hogy zajlik pontosan, anyagiak, meg az egész menetét szeretnénk tudni. Tapasztalatok?
2013. szept. 25. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

az anyagiak nagy része azon mulik hogy tb által támogatott intézetben lesz vagy magánban? ha magánban akkor midnneért kell fizetni ha Tb általiban akkor csak a gyógyszerekrt. ez kb 100 Ft körül van de van akinek kevesebb attól függ hogy reagálsz a astimulálásra. elkezdenek stimulálni te vagy a párod vagy valakid naponta dja be a szurikat aztán 2 napont nézik uh-gal hogy hogy alakulnak a dolgok. AMikor eljött az idő akkor jön a leszivás, ez altatásban történik. Utána összeresztik a spermiummal vagy belé fecskendezik (ez csak akkor kell ha magától nem találnak egymásra) és várnak hogy megtermkenyül-e ha igen akkor első körben 2-t szoktak vissza helyezni, utána ár nap szigorú pihi van. aztán kb 2 héttel késöbb van vérvétle hogy sikerült-e. közben kapsz progeszteron pótlást. egyébként van hosszú protokol és rövid protokol. A rövidnél megvárják hogy megjöjjön és pár nap után kezdődik a stimu.

A hosszúnál keállitják a teljes hormonrendszeredet és scak a abevitt hormonokkal stimulálnak. Az orvos dönti el melyiket ajánlja neked. Ha nem sikerül akkor 3 hónap mulva mehetsz ujra Tb által támogatottra. 5-öt áll a Tb. ha nem történik beültetés mert nem siekrült a stimu vagy nem indul meg egy petesejt sem akkor nem vonják le az 5-ből.

2013. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gondolom az 1. válaszoló 100e Ft-ot szeretett volna írni.

Amúgy stimmel, sokat igaz én sem tudok, de úgy néz ki, mi is hamarosan belevágunk, és már olvasgattam róla. Itt sok helyen/válaszban leírták már.

2013. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha állami intézetbe mentek a gyógyszerek 80-300ezer között vannak, attól függ mit írnak fel és mennyire vagy stimulálható.

De ha van egy nagy cisztád nem fognak stimulálni amíg azt ki nem veszik, mert az életveszélyes lenne.

2013. szept. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amig megvan a cisztad, addig nem kezdik el mert ha elkezdik a stimulaciot, akkor a ciszta is stimulalodik.

Szoval elobb azt leszivjak es csak utana.

Az ar attol fugg, hogyan reagalsz a gyogyszetekre, de olyan 150 ezertol 200-ig kb.

2013. szept. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mivel egy petefészkem van ezért nem akarják kivenni mert akkor szinte 0% ra csökkenne minden ezért javasoltak a lombikbébit ott talán leszivjak
2013. szept. 25. 20:54
 6/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Majdnem stimmel amit az első írt. Mi magánintézménybe mentünk, de a lombik itt is ugyanúgy tb támogatott. (5 alkalom). Tehát ingyen van ez a része. A lombik előtti vizsgálatokért kell fizetni, plussz a konzultációért. De elfogadják a tb-re csináltatott leleteket is ha fél éven belüliek.

A cisztát viszont előtte el kell valahogy tüntetni. Jó lenne tudni, mi okozza, mert ha a kiváltó ok nem szűnik meg, a lombik is csak felesleges pénzkidobás.

Nem tudom, milyen dokinál voltál eddig, de ha endokrinológus még nem látott, akkor oda kéne menni előbb, és lehet hogy megúszod a lombikot.

2013. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Addig nem fognak lombikozni amíg ott a ciszta. Azt onna ki kell szedni előbb valahogy.
2013. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igazat írnak sajnos az előttem szólók cisztával nem kezdik el a kezelést. Én hasonló cipőben járok mint te, csak talán kissé előrébb. Nekem sajnos negyed petefészkem van. Az egyiket el kellett távolítani a másikat 2x csonkolták ciszta miatt. Volt hogy műtét után egy hónappal akartuk a lombikot kezdeni (már minden vizsgálat megvolt)de újabb ciszta miatt nem lehetett(több intézetből is elhajtottak). Végül az orvosommal úgy döntöttünk,hogy több műtét nincs, megpróbálok gyógyszert szedni hátha segít. Kb. egy év kellett de visszament, akkor tudtuk újrakezdeni a lombikot.

Igaz a kezelés hatására újra cisztásodtam, amit a doki a lombik alatt leszívott. Két lombik között is szedem folyamatosan a gyógyszeremet.

Egyébként a gyógyszerek az utolsó kezelésnél kb. 150 e. ft-ba kerültek.

2013. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!