Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van olyan akinek pajzsmirigy...

Van olyan akinek pajzsmirigy alul-működése van és mégis vékony?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy alul-működést diagnosztizáltak, de sem hízást sem egyebet nem tapasztaltam. 48-52 kg között mozgok állandóan pedig sokat eszem, alapjáraton pörgős vagyok, a menszeszem is max 3-4 napig tart és kevés, bőröm és hajam is inkább zsírosodásra jellemző minthogy száraz legyen.(amik szintúgy inkább a túlműködésre jellemzőek) Van más is ebben a cipőben? 23N

2013. szept. 2. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelen :) 168 cm és 48-50 kg vagyok. Nekem a fogamzásgátló súlyosbított rajta (mert senki nem törődött vele, hogy nem lett volna szabad felírni)... Ráadásul inzulinrezisztenciás is vagyok, amit pont a vékonyságom miatt nem akartak évekig diagnosztizálni.


22/N

2013. szept. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj de jó :) Én is szedtem fogamzásgátlót de május óta már nem szedem, bár nem ez miatt, én se tudtam, hogy az súlyosbítja :S Milyen gyógyszert szedsz? Javult azóta?
2013. szept. 2. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Tavaly májusban hagytam abba a tablettát, januárban diagnosztizálták a pajzsmirigy alulműködést, ekkor kezdtem 50-es Euthyroxot szedni. Április környékén lecsökkentettük a gyógyszert 25-re, mert kicsit túlságosan lenyomta, azóta szerencsére rendben van az érték :)
2013. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 7 éve kezdtem el szedni. 166 cm 53 kg körül mozgok. Azóta szültem is és már gyógyszert sem kell szednem mert helyreállt. L-thyroxint szedtem.
2013. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: és minden rendben volt a terhességnél is? mennyi idő után hatott ill. lettél terhes?
2013. szept. 3. 09:56
 6/7 anonim ***** válasza:
ÉN! 164 cm vagyok és 58 kg. És már van két gyerkőcöm is, sosem volt gond a terhességeimnél :)
2013. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak véletlenül jöttek rá hogy nincs rendben, akkor még nem akartam babát. De azt mondta a doki akkor hogy most nem tudnék teherbe esni (előtte már 3-szor szültem). Aztán elkezdtem szedni, kb. két éve szedhettem mikor újra babát terveztem. Gond nélkül rögtön teherbeestem. Igazából sosem volt gondom a teherbeeséssel (6 terhesség - 3 gyerkőc). A terhességeim alatt sokat barnáztam, de ennek nem volt köze hozzá. Mielőtt rendben voltam, akkor is barnáztam.

Ennél mikor gyógyszert szedtem, fokozottan ügyelt a doki rám, mindig emelte az adagom, tehát nem volt semmi gond.

2013. szept. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!