Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szedhetek Norcolutot a terhess...

Szedhetek Norcolutot a terhesség kizárása nélkül?

Figyelt kérdés
15 évig szedtem Mercilont, miután abbahagytam 3 hónapig nem jött meg. Ekkor elmentem nőgyógyászhoz, aki a "szokásos" kombinációt írta fel (Norcolut, majd Clostylbegyt). Terhességi teszt, vizelet vizsgálat nem volt, csak tapintással "nézett" meg.

2013. júl. 7. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Norcolut az meghozza a vérzést.A magad megnyugtatására csinálj egy tesztet reggel.
2013. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen korábban, és kérte a nőgyógyászom, hogy a vérvételes terhességi teszt eredménye után szedjem csak be.
2013. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak otthonin tesztet kellett csinálnom, de azt kellett, mert ha véletlenül mégis terhes lennél, akkor károsít(hat)ja a magzatot a gyógyszer.

Bár ilyenkor sajnos tuti nincs terhesség, ennek annyi az esélye, mintha valaki nyerne a lottón, de azért tesztelj mielőtt elkezded szedni!

2013. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ellen példa. Norcolut szedése mellett lettem terhes. Voltam orvosnál volt uh és vizsgálat terhesség kizárása érdekében.Minden rendben volt.10 napig kellett szednem napi 2x1 tablettát és mondta a doki ha el fogy rá 3-4 napra meg kell jöjjön de pecsételésen kívül nem volt semmi. Ezért csináltam tesztet és pozitív lett. Ma már a 10. hétben vagyok és köszönöm jól érzem magam és a babával is minden ok.
2013. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy a Norcolut progeszteron tartalmú gyógyszer, és a megvonása hozza meg a vérzést. Ha esetleg terhes lennél, ettől nem lehet bajod, a terhesség támogatására is progeszteron pótlást adnak. Az abbahagyás előtt viszont mindenképpen kellene tesztelni, mert ha mégis lenne baba, akkor a vérzéssel a terhesség is megszakadhat.

Viszont ha továbbra is rendszertelen marad a ciklusod és nem sikerül a baba, nőgyógyász helyett inkább keress fel endokrinológust, ő a hormonszakértő.

2013. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Csináltam tesztet - negatív lett. Most szedem 3. napja, eddig semmi eredmény. Néha érzem, h mintha kicsit görcsölne a hasam, de csak ennyi. Az orvos nem mondta meddig szedjem. Az utasítás szerint ha megjön hagyjam abba és a vérzéstől számított 5. naptól 5 napig Clostylbegyt.

Mivel nem mondta meddig szedjem így szedem amíg meg nem jön vagy amíg el nem fogy.

2013. júl. 9. 22:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Huhh, szerintem a dokid nem elég figyelmes, már bocsi, de nekem 2 hónapja volt sárgatesthormon elégtelenségem ami miatt több napig barnáztam. A dokim Norcolutot írt fel, természetesen előtte kizártuk egy HCG vérvétellel a terhességet. 2 doboz Norcolutot kellett beszednem, majd amikor elfogyott rá 1-2 napra lett vérzésem. Nem tudom neked a recept hány doboz gyógyszert tartalmazott, de amíg azt mind be nem szeded, ne várd a vérzést szerintem. Ha megjön a vérzésed, csak és kizárólag akkor szedd a clostyt, ha a dokid félidőben Uh-t néz. Máskülönben akár nagyobb bajt is okozhatnak ezek a gyógyszerek. Remélem tudtam segíteni. :)
2013. júl. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves ma 10:52. Igen segitettel, de kicsit meg is ijesztettel. Milyen nagyobb bajra gondolsz? Nekem sajnos nincs lehetosegem UH-re menni, kulfoldon vagyok. Otthon mentem nogyogyaszhoz, mert itt nem foglalkoznak ilyenekkel. Azt mondjak ha nem jon meg fogamzasgatlo utan akkor varni kell majd megjon egyszer...

1 doboz Norcolutot es 3 doboz Clostyt irt fel. Azt montda ha ettol nem all helyre a peteeres, akkor menjek haza 3 honap mulva es folytatjuk a kivizsgalast.

2013. júl. 10. 12:25
 9/11 anonim ***** válasza:

10:52-es vagyok

A norcolut az oké, na de 3 doboz closty?????? Atya ég, ráadásul Uh követés nélkül....

Ha a ciklus 3. napjától kell a clostyt szedned napi 5x1 szemet, akkor maximum 3 hónapig SZABAD szedni!!! Utána legalább 3 hónap szünetet KELL tartani!!! Tehát max másfél dobozt szedhetsz be egymást követően a ciklusok 3. napjától. Ha nagyobb a kiszabott dózis(5x2 vagy 5x3 szem) akkor viszont csak a megfelelő ideig szedheted. Vagyis ha 5x2 a megszabott adagod, akkor csak 2 hónapig és a második hónapban már csak 5x1 szemet. Ha 5x3 szem, akkor viszont csak 1 hónap. De Ultrahang nélkül nincs értelme és nem is tanácsos szedni, mert akár cisztát is okozhat, van akinél többet árt, mint használ! Ne haragudj, ha megijesztettelek, nem volt szándékomban! Csak segíteni szerettem volna. :)

2013. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10:52 újra. Miért nem először kivizsgálás van és utána a gyógyszer, ennek ez lenne a normális menete!!! Ha hosszabb ideig szedted a fogigátlót, akkor valószínű azért nem jön meg, mert most, hogy abba hagytad felborult a hormon háztartásod, ehhez nem kell orvosnak lenni, hogy megmondjuk! :)
2013. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!