Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 30év felett tényleg nehezebb...

30év felett tényleg nehezebb teherbe esni? Ti mikor szültetek elöször?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29 vagyok. Első hónapban sikerült. Szerintem nem annyira életkor, inkább életmód függő. Ha sportos és egészséges valaki, kisebb eséllyel lesz problémája 30 felett. Ilyenkor még bőven szoktak szülni a nők.
2013. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A családomban 3 lány is szült 30 felett és nem volt semmi gond, hamar összejöttek a babák, mindegyiknek 2 gyönyörű, egészséges gyereke van. Én 22 vagyok.
2013. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A termékenység 30 felett csökken, ez tény. Ez nem azt jelenti, hogy akkor nem lehet teherbe esni, vagy 100%, hogy vmi gond lesz.

De az akkor is tény, hogy általánosságban csökken a termékenység.

2013. jún. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32 vagyok, a 6. hónapban jött össze (előtte fogamzásgátlót szedtem 8 évig). Egyik barátnőmnek szintén 6 hónap, szintén fogamzásgátló, szintén 32. Másik bnőm 1 hónap, nem szedett tablettát, szintén 32 éves.
2013. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37 vagyok, most fogok szülni először. egyszer próbálkoztam eddig, akkor 30 alatt voltam és nem estem teherbe. ez az első terhességem.
2013. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33 voltam, előtte nem is akartam babát, 8 hónapig próbálkoztunk, az még belefér
2013. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ezt én is hallottam, hogy 30 felett nehezebb teherbe esni. Én ezt megerősíthetem, ugyanis kivétel vagyok, és ez erősíti a szabályt. :)

12 évig szedtem fogamzásgátlót.

30,5 évesen estem először teherbe, a legelső próbálkozós hónapban. 32,5 évesen a 2. hónapban lettem terhes, de sajnos elvetéltem. Rá 1/2 évre, 33 évesen szintén az első hónapban megfogant a kislányunk. 35,5 évesen pedig a 2. hónapban lettem újra babás.

2013. jún. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34 évesen 10 hónap kellett a terhességhez , 36 évesen első éles akciónál összejött.
2013. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Van akinek 20 évesen se jön össze a baba,egyébként meg csak jelzem,hogy az is osztott,hogy harminc,mert van,aki 35-öt,vagy 40-et mond.Életmód függő,minél tovább roncsolja az ember a szervezetét,az annál inkább kihat a petefészekre,petesejtekre,spermákra,meg a nemzőképességre (cigi,alkoholizálás,kábítószerek stb.)

29 évesen estem először teherbe (9 év tabletta szedés után,második próbálkozós hónapban) 30.szülinapom előtt szültem 1 hónappal,komplikációmentesen,32 évesen derült ki,hogy terhes vagyok a második lányunkkal (elsőre összejött),33 évesen szültem. Most 31 hetes vagyok a kisfiúnkkal,38-hoz közel fogok szülni (harmadszorra jött össze.)Egyelőre minden rendben,a lányaim nemsokára 5 és 8 évesek lesznek.

2013. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

31 évesen, első hónapban estem teherbe ikrekkel.

Utána 34 évesen, fél év próbálkozás után a harmadikkal.


Én is úgy gondolom, amit már írtak is, hogy sokat számít az egészség, az életmód, és a genetika is. Harminc felett kevesebb a spontán kilökődő pete, míg tizen- és huszonéves korban ez sokkal jellemzőbb. A kor előrehaladtával tényleg egyre csökken az esély, de azért nem olyan drasztikusan, a 30 éves kor az még igen termékeny lehet egy nőnek. :)

2013. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!