Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Magas prolaktin szint kizáró...

Magas prolaktin szint kizáró ok? (Többi lent, bővebben)

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 7 évig kezeltek prolaktin termelő hipofízis adenomával. A daganat megszűnt létezni a gyógyszeres kezelés hatására, a Bromocriptine-t már pár hónapja nem szedem, de sajnos visszamaradt a betegségből az emelkedett prolaktin-szint és a rendszertelen menstruáció. Egy hónap múlva kell mennem az endokrinológusomhoz, addig érdekelne, hogy van-e itt olyan aki szintén ezzel a problémával küzdött és sikerült teherbe esnie, illetve mik a lehetőségeim, ha babát szeretnék? Köszönöm
2013. jún. 17. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A bromocriptin pontosan az emelkedett szintre jó. Nem értem, miért hagyatták abba veled??? Szerintem szedni kéne és szépen lecsökkenne a prolaktin szinted, ahogy nekem is.
2013. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is adenómám van, még csak február óta kezelik. Nagyon bíztató hogy neked megszűnt létezni.


Nem értem miért hagyatták abba veled a Bromo-t ha a prolaktinod még mindig magas.


Az endokrinológus újra Bromot fog kiírni, ami akár 2 hét alatt leviheti a prolaktin szintet, és simán terhes leszel, persze ha egyéb hormongondok nem társulnak.


Az sem baj ha a prolaktin 0 lesz. Sőt ha magas , akkor a terhesség alatt is szedned kell a 12. hétig, majd fokozatosan elhagyni, mert a magas prolaktin vetélést okoz a kora terhességben.


Remélem tudtam segíteni.


Nekünk még nem sikerült, mert egyéb problémák is vannak.

2013. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A legutóbbi találkozásunkkor említettem neki, hogy nem tudom szedni a gyógyszert, mert folyamatosan vérzek ha szedem. Ha abbahagyom, elmúlik. És ekkor küldött el kontroll MRI-re, aminek az eredményét júliusban viszem neki, tehát ő még azt sem tudja, hogy nincs meg az adenómám. Szerintem is vissza fogunk térni a Bromora, majd kibírom a cél érdekében. Lehet, hogy addig nem is érdemes próbálkozni a teherbeeséssel, nehogy vetéléssel végződjön, ha mégis sokerülne? Hú de nehéz ügy!
2013. jún. 17. 14:46
 4/9 A kérdező kommentje:
* És természetesen ő mondta, hogy ne szedjem, tehát nem a saját fejem után mentem :)
2013. jún. 17. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló, kérdeznék Tőled.

Nekem 0,3-ra ment le a prolaktinom 850-ről.

Lombik volt, de nem sikerült.


Szerinted nem azért nem sikerült, mert szinte nulla volt a prolaktinom?????

ezek szerint nem baj, ha nulla?????? Attól lehet terhes az ember?

2013. jún. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ha emelekedett a prolaktinod mindenkélpp kell a bromo. nekem pl PCOS mellékhatásaként volt csak enyhén 2 évig szedtem a bromot, önszántamból abba hagytam, fél év után ujra nézette és tökéletes lett az eredmény. Szüóval nem csak az adenómától lehet emelkedett. Ha magas kell szedni ha ciklus zavarod van akkor nincs petérésed sem valószinüleg.
2013. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, van peteérésem, szinte minden hónapban éreztem, figyeltem. Azóta van menstruációs zavarom, hogy nem szedem a Bromot, míg szedtem, tankönyvi ciklusaim voltk. Tehát úgy gondolom, hogy az ismét emelkedett prolaktin okozhatja a zavart, de már csak egy hónap, és kiderül. Endokrinológus után megyek nőgyógyászhoz, és minden megoldódik :))
2013. jún. 17. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok orvos, de szerintem biztosan nem attól nem sikerült a lombik. A lombiknak akkor s csak 1 az 5-höz az esélye ha minden rendben van. Sajnos ez ilyen.


Miért kellett lombik?


Kívánom szívből, hogy teljesüljön a vágyatok!

2013. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt mondják a túl alacsony prolaktin szint nem befolyásolja a teherbeesést. Ezt annó én is megkérdeztem. 2 orvos is ezt mondta.
2013. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!